Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas Starptautisko kino festivāla īsfilmu programmu atklās ar sešām pirmizrādēm
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas Starptautisko kino festivāla īsfilmu programmu atklās ar sešām pirmizrādēm

  Rīga, 20.aug., LETA. Ar sešām Latvijā radītu īsfilmu nacionālajām pirmizrādēm 22.augustā atklās Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") īsfilmu programmu "Short Riga", aģentūru LETA informēja "Riga IFF" mediju koordinatore Inita Sila.

  Seansā izrādīs režisores Lizetes Upītes īsfilmu "Rīgas ceriņi", Žanetes Skarules dzejas filmu "Fabula" un Nila Skapāna īsfilmu "Visi mani draugi miruši", kā arī trīs studentu darbus. Tāpat seansā skatītāji varēs sastapt un iztaujāt filmu veidotājus.

  "Šajā vakarā pirmo reizi uz lielā ekrāna nokļūs seši dažādu žanru, temperamentu un vēstījumu darbi, tomēr tos visus vieno personības caurstrāvojums," pastāstīja "Short Riga" kuratore Anna Zača.

  Seansā demonstrēs režisore Upītes jaunāko darbu - īsfilmu "Rīgas ceriņi", kas ir Latvijas un Francijas kopražojums. Upīte studējusi "La Poudriere" animācijas skolā Francijā, ieguvusi vairākas nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps", kā arī "Grand Prix" nozīmīgajā Fredrikstādes animācijas festivālā Norvēģijā.

  Pirmizrādi piedzīvos arī projektā "Motionpoems" tapusī Skarules dzejas filma "Fabula" ar aktrisi Emmu Bobrovu Lurī galvenajā lomā.

  "Šī filma, izmantojot arhitektūras maketus un miniatūras mēbeles, ko iespējams novietot cilvēkam uz acu plakstiņa, ir spēle ar mērogu. Tā skatītājam it kā atgādinot to, cik viss ir relatīvs - kaut kas šķiet liels vai mazs tikai attiecībā pret to, kas atrodas blakus," par filmu pastāstīja Skarule.

  Seansā izrādīs arī Vides filmu studijas producēto leļļu animācijas īsfilmu "Visi mani draugi miruši", kas piedāvā iejusties pavisam netālā nākotnē, kad mūsdienu sociālo tīklu paaudze jau būs sirmgalvji, pastāstīja festivāla pārstāve.

  Īsfilmas idejas autore ir debitante Anna Zača, bet otrs režisors un filmas animators ir Latvijas animācijas smagsvars Skapāns.

  "Filma ir veltījums visiem, kas nepagurst meklēt īstu dzīvu kontaktu, nevis izvēlas vieglāko digitālo ceļu draudzības uzturēšanai," pastāstīja Zača.

  Seansā pirmizrādi piedzīvos arī trīs studentu darbi. Skatītāji varēs iztēloties, kāda būtu supervarones dzīve Latvijā īsfilmā "Austrumeiropas zirnekļsieviete", kuras režisore Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas absolvente Tīna Zariņa.

  Tāpat pirmizrādi piedzīvos Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventes Lindas Stūres animācijas īsfilma "Nakts maiņa" un LMA absolventes Kerijas Arnes animācijas īsdarbs "Dramatiskas beigas".

  "Short Riga" ir Rīgas Starptautiskā kino festivāla īsfilmu sadaļa, kurā katru gadu tiek izrādītas gandrīz simts īsfilmas no visas pasaules. Šo sadaļu veido Starptautiskais īsfilmu konkurss, kas tapis, izvērtējot ne mazāk kā 2000 darbu no visas pasaules, kā arī Latvijas īsfilmu izlase un "Festival Darlings" - šī gada četru populārāko pasaules īsfilmu seanss.

  Šis gads "Short Riga" sadaļai ir īpašs, jo ar tās konkursu "Riga IFF" ieguvis ekskluzīvo Eiropas Kinoakadēmijas balvai kvalificējošu statusu, līdzās tādiem nozīmīgiem kino festivāliem kā Berlināle, Venēcijas kinofestivāls un Karlovi Varu starptautiskais kinofestivāls, aģentūrai LETA pavēstīja "Riga IFF" pārstāve.

  • Publicēta: 20.08.2019 11:35
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti