Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijā sāk uzņemt režisores Martinsones pusaudžu komēdiju "Tizlenes"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijā sāk uzņemt režisores Martinsones pusaudžu komēdiju "Tizlenes"

  Rīga, 10.febr., LETA. Janvāra beigās nofilmētas režisores Martas Elīnas Martinsones pilnmetrāžas debijas filmas, pusaudžu komēdijas "Tizlenes" ziemas epizodes, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

  Filmas darbība notiek 1999.gadā, tuvojoties tūkstošgades svinībām. Filmas galvenās varones ir trīs devītās klases skolnieces - Sarmīte, Sveta un Katrīna -, kuras nolēmušas radikāli mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām "tizlenēm" pārvērsties par populārākajām meitenēm. Dažādi notikumu pavērsieni liek meitenēm saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un dzīvē viss nenotiek kā kino, filmas sižetu ieskicēja Matīsa.

  Kā pavēstīja režisore Martinsone, pamatā filmas stāsts ir par sevis meklēšanu un pieņemšanu, piebilstot, ka filmas darbības laiks ir pagātne, tomēr pusaudžu problēmas nav mainījušās - mobings notiek joprojām. "Neskaitāms daudzums meiteņu un puišu katru dienu saskaras ar apsmiešanu sava izskata dēļ, tas izraisa paliekošas sekas arī pieaugušā vecumā. Mana filma ir stāsts par to, ka - lai arī ko mēdz mācīt skolā, būt citādam un atšķirīgam ir priekšrocība, nevis mīnuss. Un iztēle vienmēr ir bijusi un būs drošā telpa, kur patverties un kur meklēt atbildes," norādīja režisore.

  Filmā galvenajās lomās filmējas skolnieces un studentes Asnāte Sofija Rožkalne, Ludmila Karpova, Katrīna Dambeniece, Gerda Embure, arī Mārtiņš Aigars Ziedonis, Kristaps Tutāns un Mārtiņš Zeps. Kopā ar jauniešiem filmā spēlē arī pieredzējuši aktieri kā Guna Zariņa, Imants Strads, Mārtiņš Kalita un citi.

  Režisore Martinsone iepriekš strādājusi gan teātrī, gan kino kā režisore, režisora asistente un scenāriju līdzautore. Viņās veidotā 2018.gada spēles īsfilma "Viesturs Kairišs iznāk no meža" ieguvusi balvu Lielais Kristaps kategorijā Labākā studentu filma, bet 2019.gadā viņa kopā ar Alisi Zariņu saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko scenāriju spēlfilmai "Blakus".

  • Publicēta: 10.02.2020 13:01
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti