Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Olaines novadā par 90 237 eiro labiekārtota jauna atpūtas vieta pie Līduma karjera
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Olaines novadā par 90 237 eiro labiekārtota jauna atpūtas vieta pie Līduma karjera

  Jelgava, 28.sept., LETA. 30.septembrī plkst.11 pie Līduma karjera Olaines novadā notiks jaunas atpūtas vietas atklāšana, aģentūru LETA informēja Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Tropkina.

  Apkārt Līduma karjeram izveidota gan dabas taka ar grants segumu, gan koka laipa uz pāļiem virs ūdens, uzstādītas pontonu laipas, septiņi piknika galdi, trīs grili, trīs sauļošanās krēsli, astoņi soliņi, pludmales volejbola tīkls un futbola vārti. Peldētāju drošībai izvietotas desmit drošības bojas.

  Projekta "Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram" kopējās izmaksas ir 90 237 eiro, no tiem 45 237 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums, bet pārējais - Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums. Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka būvdarbus objektā nodrošināja AS "Master Industry", bet peldošu laipnu karjerā izveidoja SIA "We Build Parks".

  Līduma karjers atrodas Uzvaras līdumā, netālu no Olaines, starp Rīgu un Jelgavu. Tropkina skaidroja, ka jau iepriekšējos gados pašvaldība strādājusi, lai padarītu šo vietu pievilcīgāku atpūtniekiem.

  "Līduma karjera teritorijas labiekārtošana notika pakāpeniski - uzstādīts rotaļu laukums, vingrošanas stieņi un bērnu basketbola grozs, pārģērbšanās kabīnes, pontoni ar soliņu un slidkalniņu, atkritumu konteineri, pārvietojamās tualetes, nodalīta teritorija, kurā nedrīkst iebraukt ar automašīnām, tajā vietā izveidota pludmales zona. Kopš 2013.gada uz Līduma karjeru ir ērti nokļūt ne tikai ar personīgo transportlīdzekli, bet arī ar velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām un kājām pa izbūvēto veloceliņu, kas savieno Līduma karjeru un Olaini un ļauj izbaudīt dabu, jo veloceliņš iet caur mežu," klāstīja pašvaldības pārstāve.

  Svētdien, 30.septembrī, paredzēta svinīga Līduma karjera dabas takas atklāšana un SUP sacensības. Pasākuma laikā būs iespēja izmēģināt SUP airēšanu arī tiem, kuri nekad to nav darījuši, piedalīties SUP fitnesa nodarbībā, kā arī tautas klases un sporta klases SUP sacensībās. Tiem, kuri piedalīsies aktivitātēs uz ūdens, būs iespēja sasildīties mobilajā pirtī.

  Ņemot vērā, ka labiekārtošanas darbu laikā ir izvietoti piknika galdi ar soliem un ierīkotas ugunskura vietas, būs arī uztura meistarklase "Piknikot veselīgi".

  • Publicēta: 28.09.2018 13:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti