LETA
Ziņas
Šī informācija 18.01.2018. 17:25 ir izdrukāta no http://leta.lv/home/important/DFF71509-24E0-406E-9B6E-7D5D1B8B24C2/

Režisors Juris Kursietis sācis uzņemt jaunu spēlfilmu "Oļegs/Oleg"

Rīga, 11.janv., LETA. Režisors Juris Kursietis uzfilmējis pirmos kadrus jaunajai spēlfilmai "Oļegs/Oleg", kas ar Nacionālā Kino centra (NKC) atbalstu un starptautisku radošo komandu top studijā "Tasse Film" kā Latvijas, Lietuvas un Beļģijas kopražojums, aģentūru LETA informēja NKC.

Filma stāsta par krievu izcelsmes Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Neskatoties uz spēcīgo sociālo fonu, spēlfilmas pamatā ir patiesos notikumos balstīts cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem veidot sev labāku dzīvi, informē NKC.

Galveno lomu filmā atveidos jaunais Lietuvas aktierskolas talants Valentīns Novopoļskis, otrā plāna lomās būs starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Ādams Šiškovskis. Filmā piedalīsies arī Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi Latvijā pazīstami aktieri.

Kursietis spēlfilmā turpina sadarbību ar poļu operatoru Bogumilu Godfrejovu. Viņu pirmais kopdarbs bija Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Modris", kas saņēma Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā debija, bet starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivāla oficiālajā izlasē un Sansebastianas kinofestivālā, kur Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors.

Filmas "Oļegs / Oleg" māksliniece ir Laura Dišlere, kura iepriekš veidojusi vidi Staņislava Tokalova spēlfilmai "Tas ko viņi neredz" un studijas "Tasse Film" kopražojumiem "Vīruss" un "Outside". Montāžas režisors ir Matiass Veress, kurš strādājis filmā "Mr. Nobody" ar Džaredu Leto galvenajā lomā.

Filma top ar NKC finansiālu atbalstu, turklāt 2017.gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu Beļģijas filmu fondā "The Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel", kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules valstīm. 15 starptautisku projektu konkurencē filma tika izvēlēta kā viens no diviem projektiem finansējuma piešķiršanai.

Publicēta: 11.01.2018 14:21
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.