Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Par festivāla "2Annas" labāko šā gada Baltijas valstu īsfilmu atzīta spēlfilma "Kvarcs"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Par festivāla "2Annas" labāko šā gada Baltijas valstu īsfilmu atzīta spēlfilma "Kvarcs"

  Rīga, 16.febr., LETA. Par festivāla "2Annas" šā gada labāko Baltijas valstu īsfilmu atzīta Lietuvas spēlfilma "Kvarcs", kuras režisores ir Odeta Riškute un Klaudija Matvejevaite, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāju pārstāve Mudrīte Grundule.

  Abas uzvarētājas ieguva "Annas" statueti un balvu no "BBPost House" un "BBRental" - filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eiro vērtībā.

  Kā paudusi žūrija, šī filma ir ievelkoša un pacilājoša, veidota, izmantojot ekonomisku un komisku narratīvu, kurā dumpīgais galvenais varonis ņem savu likteni savās rokās.

  Īsfilmu festivāla "2Annas" starptautiskajā konkursā par labāko filmu atzīta un galveno balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto statueti un 1000 eiro naudas balvu no mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilā telefona" saņēma Francijā radītā spēlfima "Kaili ielās naktī", kuras režisors ir Benuā Rambūrs.

  Filma balvu saņēmusi par "izjusti un atmosfēriski veidotu kinodarbu, kas uzbur pati savu, smalkas sarežģītības pilnu pasauli, maigi attēlojot intīmu attiecību portretu pusaudžu pārejas vecumā", uzsvērusi žūrija.

  Par labāko filmu vidējā garuma filmu konkursā atzīta 38 minūšu garā animācijas filma "Kovbojs", kuras režisors ir Raimonds Kavaļausks no Lietuvas. Par labāko animāciju atzīta 15 minūšu garā animācijas "Sēt dzīvību", kuras režisors ir Šunsaku Hajaši no Japānas.

  Labākās dokumentālās filmas titulu ieguva 19 minūšu garā dokumentālā filma "Zilais zēns, kuras režisors ir Manuels Abramovičs (Argentīna, Vācija). Par labāko filmu spēlfilmu kategorijā atzīta Bulgārijas 21 minūti garā spēlfilma "Būt pašai" - Slavas Doičevas režija.

  Labākā filma Bērnu īsfilmu konkursā ir septiņu minūšu garā animācijas filma "Kaķu ezera pilsēta", kuras režisore ir Antje Heina no Vācijas, bet par labāko filmu Jauniešu īsfilmu konkursā atzīta animācijas filma "Talantu meklētājs, kuras režisors ir Hosē Errera no Spānijas.

  Atzinība Baltijas kategorijā ir astoņu minūšu garā dokumentālā filma "Stūris", kuras režisors ir Klements Davidavičs no Lietuvas.

  2020.gada konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija.

  • Publicēta: 16.02.2020 14:29
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti