Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijā izrādīs Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kopražojuma filmu "Pelni sniegā"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijā izrādīs Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kopražojuma filmu "Pelni sniegā"

  Rīga, 7.marts, LETA. Kinoteātrī "Splendid Palace" 21.martā plkst.19 Latvijas pirmizrādi piedzīvos Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kopražojuma drāma "Pelni sniegā", aģentūru LETA informēja filmas izplatītāju pārstāve Zane Dzene.

  Drāma veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna "Starp pelēkiem toņiem" motīviem, un tās darbība norisinās Josifa Staļina represiju laikā pēc Otrā Pasaules kara. Filmas galveno lomu spēlējusi angļu aktrise Bela Poulija, bet pārējā lomās iejutušies aktieri Līsa Lovena Kongslija, Martins Valstrēms, Pēters Francens, Džona Hauers-Kings, Sofija Koksone un citi. Mūziku kinolentei komponējis 2016.gada "Oskara" balvai nominētais vācu komponists Folkers Bertelmans.

  Filmas sižets ir par 15 gadus vecu meiteni Līnu, kura vēlas kļūt par Kauņas mākslas skolas audzēkni. Kādu nakti viņas mājās ielaužas čekisti, tādēļ meitene kopā ar māti un jaunāko brāli nonāk vilcienā, kas dodas ceļā uz Sibīriju. Līna, atceroties tēva ieteikumu, kā pārdzīvot grūtākos dzīves brīžus, rada neskaitāmus zīmējumus, kas iemūžina netaisni deportēto ciešanas.

  "Pelni sniegā" atzīta par vienu no visambiciozākajiem projektiem, kura realizēšanā piedalījušies Lietuvas kinematogrāfisti, stāstīja Dzene. Kinoteātros šo filmu jau noskatījušies vairāk nekā 250 000 skatītāju.

  "Europa Cinemas" kinoteātros "Splendid Palace", "K.Suns" un "Kino bize" dažos seansos filmu izrādīs no 22.marta, savukārt daudzzāļu kinoteātru repertuārā tā tiks iekļauta no 29.marta.

  • Publicēta: 07.03.2019 11:09
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti