LETA
Ziņas
Šī informācija 21.08.2017. 07:31 ir izdrukāta no http://leta.lv/home/important/DB153A48-0BF6-4530-B28E-A7803C9F1EAB/

Aprīļa beigās Īrijā notiks Latvijas simtgadei veltītie Reģionālie kultūras svētki

Rīga, 19.apr., LETA. No 28.aprīļa līdz 1.maijam Īrijā norisināsies Latvijas simtgadei veltītie Reģionālie kultūras svētki Eiropā, kuru laikā pirmo reizi svētku apmeklētājiem būs iespēja piedalīties unikālā pasākumā ar ko aizsāksies Karoga ceļš Eiropā, aģentūru LETA informēja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve.

Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata līdz simtgadei apceļos tautiešus visā pasaulē. Karogs uz Īriju un pirmo reizi arī Eiropu, ceļos no Kanādas, kur tas atrodas šobrīd.

Kultūras svētku laikā norisināsies arī dažādas meistarklases un Brīvības pieminekļa veidošana 3D formātā no dabas materiāliem. Šogad pirmo reizi tiks svinēti arī Baltā Galdauta svētki, kas simboliski ieskandinās oficiālo Latvijas simtgades atklāšanu Eiropā, būvējot virtuālo ceļu uz Latgales kongresu, jeb Latvijas Simtgades atklāšanu 4. maijā Latvijā.

Tāpat būs iespējams apskatīt Īrijas latviešu stāstu segas prezentāciju, kas darināta līdz šā gada pavasarim. Pēc Kultūras svētkiem Īrijas latviešu stāstu sega ceļos uz Latviju, kur to ar visas pasaules latviešu "stāstiem" kopā šūs tekstilmāksliniece Janta Meža.

Programmā ietverts arī latviešu mūzikas vakars krodziņā "Czech Inn", mēģinājumi koriem un deju kopām, ELA Pilsoniskās līdzdalības seminārs "Kopīgā ceļā uz Simtgadi - [ie]dRosme aktīvai latvietībai", amatnieku tirdziņi, svētku gājiens un svētku lielkoncerts. Pasākumu noslēgs svētku dievkalpojums.

Publicēta: 19.04.2017 13:50
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.