Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atklās čellists Miša Maiskis
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atklās čellists Miša Maiskis

  Rīga, 7.febr., LETA. 27.Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu 9.martā atklās pasaulslavenais čellists Miša Maiskis un Liepājas Simfoniskais orķestris tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā, aģentūru LETA informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

  Rīgā dzimušais Izraēlas mākslinieks Maiskis Liepājas koncertzālē uzstāsies pirmo reizi, un viņa izpildījumā varēs dzirdēt itāļu komponista Otorīno Respīgi un krievu skaņraža Pētera Čaikovska darbus.

  Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls notiks koncertzālē "Lielais dzintars" no 9.marta līdz 16.martam.

  Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis stāstīja, ka Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls ir izcilības svētki. 1993.gadā Imanta Rešņa dibināts kā pianisma zvaigžņu parāde, festivāls nu ir ieguvis nevainojamu mājvietu "Lielo dzintaru" un atvēris savu skatuvi daudz plašākam mākslinieku un mūzikas žanru lokam.

  "Šodien līdztekus pianistu sniegumam festivāla koncertos varam baudīt arī stīgu un pūšaminstrumentu virtuozu priekšnesumus, kā arī prominentu diriģentu, orķestru un koru uzstāšanos. Man ir liels prieks, ka festivālu šogad atklās viena no pasaules spožākajām mūzikas zvaigznēm, stīgu virtuozs Maiskis, apliecinot, ka Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls turpina augt un sajūsmināt," pauda Lipskis.

  Maiskis ir vienīgais čellists pasaulē, kurš mācījies pie abiem izcilākajiem čella meistariem - Mstislava Rostropoviča un Grigorija Pjatigorska. Čellists saņēmis vairākas prestižas balvas, tai skaitā, pieckārtēju Tokijas balvu "Record Academy Prize", trīskārtēju "Echo Deutscher Schallplattenpreis" balvu, "Grand Prix du Disque" Parīzē, kā arī "Grammy" nominācijas.

  Kā ekskluzīvs ierakstu kompānijas "Deutsche Grammophon" mākslinieks Maiskis pēdējo 25 gadu laikā ir veicis vairāk nekā 30 ierakstus ar tādiem orķestriem kā Vīnes un Berlīnes Filharmoniķiem, Londonas Simfonisko orķestri, Parīzes Orķestri, Eiropas Kamerorķestri un citiem, piedalījies daudzos starptautiskos mūzikas festivālos.

  Koncertu Liepājā Maiskis un Liepājas Simfoniskais orķestris atklās ar itāļu komponista, diriģenta un mūzikas vēsturnieka Otorīno Respīgi skaņdarbu "Adagio ar variācijām čellam un orķestrim". Turpinājumā skanēs Pētera Čaikovska "Variācijas par rokoko tēmu čellam un orķestrim", ko Maiskis izvēlējies atskaņot retāk dzirdētajā darba oriģinālversijā. Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs Čaikovska "Pirmā simfonija", kas ir ne vien skaņraža pirmais simfoniskais darbs, bet arī ir pirmā simfonija krievu mūzikā vispār.

  • Publicēta: 07.02.2019 11:47
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti