Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas dome izsolīs teātra "Skatuve" telpas; trupa pašvaldībai palikusi parādā 6000 eiro
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas dome izsolīs teātra "Skatuve" telpas; trupa pašvaldībai palikusi parādā 6000 eiro

  Rīga, 10.febr., LETA. Rīgas dome savā valdījumā pārņēmusi īpašumu Maskavas ielā 108, kur vairāku gadu desmitu garumā saimniekojis teātris "Skatuve", aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

  Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvi Baiba Gailīte pastāstīja, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir vienojušies ar biedrību "Teātris "Skatuve"" par iznomāto telpu atbrīvošanu, jo biedrība vairs neveic saimniecisko darbību un tai ir uzkrājušies parādi par iznomātajām telpām. 

  Nomas līgums starp teātri un Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekciju bija noslēgts uz laiku no 2007.gada līdz 2012.gadam, taču parādu dēļ līgums netika pagarināts. Pēc pašvaldības pārstāvju paustā, pēdējos gadus ar teātra pārstāvjiem mēģināts panākt vienošanos par telpu atbrīvošanu, kā arī piedāvātas alternatīvas telpas, uz kurām aktieri varētu pārvākties, taču kompromiss šajā jautājumā neesot rasts.

  Kopumā biedrības parāds uz 2019.gadu ir aptuveni 6000 eiro.

  Pašvaldībā norāda, ka biedrība pati ir beigusi savu saimniecisko darbību un tā kā telpas nav nepieciešamas pašvaldības funkciju īstenošanai, pieņemts lēmums par to atsavināšanu izsoles ceļā. Vienlaikus arī Rīgas pilsētas būvvalde esot atzinusi, ka telpas nevar izmantot teātra funkcijas nodrošināšanai.

  "Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka biedrība dibināta 1998.gadā un tās valdē strādā Dainis Bērziņš, Jānis Salenieks un Anna Eižvertiņa. 2018.gadā teātris strādājis ar 7837 eiro apgrozījumu un 195 eiro zaudējumiem. Vēl gadu iepriekš - 2017.gadā, biedrības zaudējumi bijuši 6830 eiro apmērā.

  "Skatuve" ir viens no pirmajiem profesionālajiem neatkarīgajiem teātriem Latvijā, kas dibināts 1991.gadā. 

  • Publicēta: 10.02.2020 13:02
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti