Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Muzeju nakts pasākumi šogad norisināsies 204 vietās visā Latvijā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Muzeju nakts pasākumi šogad norisināsies 204 vietās visā Latvijā

  Rīga, 14.maijs, LETA. Muzeju nakts pasākumi 19.maijā norisināsies 204 vietās visā Latvijā, preses konferencē sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

  Muzeju nakts tēma šogad ir "šūpulis", jo pasākumos un ekspozīcijās tiks vēstīts par Latvijas valstiskuma dzimšanu, brīvības jautājumiem, dzimtām, novadiem u.tml.

  Šogad dalībnieku skaits ievērojami pieaudzis - Rīgā Muzeju naktī piedalīsies 77 vietas, kas ir par desmit vairāk nekā pērn, bet Vidzemē iedzīvotāji varēs apmeklēt vietas, kas ir par septiņām vietām vairāk nekā pagājušajā gadā.

  Kurzemē savas durvis apmeklētājiem vērs 32 vietas, Latgalē 31 vieta, savukārt Zemgalē - 18 vietas. Melbārde norādīja, ka arī šajos reģionos pieaudzis iniciatīvas dalībnieku skaits. Muzeju naktī piedalīsies ne tikai muzeji, bet gan arī vairāk nekā 40 citas vietas, kurās Latvijas kultūrvēsturisko vērtību izzinošas aktivitātes rīkos vietējie sabiedriskās dzīves veidotāji.

  Tradicionāli Muzeju naktī durvis vērs arī valsts pārvaldes iestādes, tostarp Saeima, kurā būs aplūkojama Latvijas valsts dibinātājiem veltīta ekspozīcija, kā arī Latvijas valsts prezidenta rezidence un citas vietas.

  Tāpat Melbārde norādīja, ka aizvadītajos gados cilvēku iesaiste Muzeju nakts pasākumos ir nostabilizējusies, sasniedzot vidēji 250 000 apmeklējumu.

  Muzeju nakts interaktīvā norises vietu karte pieejama Kultūras ministrijas mājaslapā, savukārt interneta vietnē "www.muzeju-nakts.lv" var iepazīties ar izvērstu pasākumu programmu.

  • Publicēta: 14.05.2018 13:24
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti