Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Topošajā Militāro kadetu skolā pirmo klasi varētu izveidot 2021.gada septembrī
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Topošajā Militāro kadetu skolā pirmo klasi varētu izveidot 2021.gada septembrī

  Rīga, 8.nov., LETA. Topošajā Rudbāržu Militāro kadetu skolā pirmo kursantu klasi varētu izveidot 2021.gada septembrī un pirmajā iesaukumā tiktu uzņemti līdz 50 jaunieši, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

  Ministrs informēja, ka patlaban Aizsardzības ministrija (AM) gatavo ziņojumu valdībai, kurā būs izklāstītas detaļas par šo projektu. AM ir gatava ieguldīt savus līdzekļus, un tā būs Baltijā pirmā kadetu skola.

  Šādas skolas dibināšana ļaušot nākotnē sagatavot labus speciālistus virsnieku korpusam, Nacionālo bruņoto spēku instruktoru skolai un kopumā bruņotajiem spēkiem. Tāpat šādas skolas dibināšana būs ieguldījums kopējai izglītības sistēmai, jo jauniešiem tiks dotas labas un kvalitatīvas karjeras iespējas.

  Rudbārži ģeogrāfiski izvēlēti, jo turpat netālu, Skrundas tuvumā, ir armijas poligons, kuru varēs izmantot kadetu apmācībai. Tāpat šīs vietas izvēlei ir arī simboliska nozīme, jo no Rudbāržu muižas 1919.gada 3.martā sākās Latvijas atbrīvošana pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. 

  Projekta raitākai attīstībai Skrundas novada pašvaldība ir gatava sniegt administratīvo atbalstu, sacīja Pabriks. "Muižas ēka ir veca, bet stabila. Sadarbībā ar pašvaldību esam blakus atraduši teritoriju, kur plānots būvēt kazarmas. Muižai blakus diezgan senā ēkā ir izmantojama sporta zāle, taču, iespējams, pēc vairākiem gadiem nāksies domāt par jauna sporta centra būvniecību," norādīja ministrs.

  Skolas dibināšanā ministrija meklējot starptautiskos partnerus - ārvalsts kadetu skolu, kas dotu pienesumu skolas izglītības līmeņa celšanā. Iespējams, partneri tiks atrasti ASV un Vācijā. Tas nozīmē realizēt kadetu un pasniedzēju apmaiņas programmas.

  Pabriks nenoliedza, ka šis ir ambiciozs projekts, taču viņš ļoti vēlētos, lai pirmo kursantu klasi varētu izveidot 2021.gada septembrī. Paredzēts, ka skolā mācīsies jaunieši pēc 9.klases absolvēšanas un tā būs profesionālā vidusskola ar četru gadu mācību ilgumu. Optimāli skolā mācītos aptuveni 200 kadetu, bet pirmajā iesaukumā tiktu uzņemti 25 līdz 50 jaunieši. "Mēs ļoti ceram, ka iestāšanās konkurss būs nopietns," uzsvēra ministrs.

  Plānots, ka skolas komandantam jābūt virsniekam vismaz pulkvežleitnanta līmenī, savukārt mācību priekšmetu pasniegšanā būs jāpiesaista ne tikai virsnieki, bet arī civilie pedagogi.

  Tāpat plānots, ka skolā uzsvars tiks likts uz eksaktajām zināšanām - matemātiku, fiziku un ķīmiju, jo nākotnes armijā arvien vairāk tiks izmantotas modernās tehnoloģijas. Skolas beidzēji varēs iestāties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kur viņiem pirmais mācību gads jau būs ieskaitīts. Tāpat viņi pēc skolas beigšanas varēs kļūt par profesionālā dienesta instruktoriem.

  Skolas beigšana nenozīmēs, ka automātiski jāslēdz profesionālā dienesta līgums. Ja skolas absolventi neizvēlēsies dienestu armijā, viņi būs sagatavoti savā specialitātē un varēs strādāt civilajā jomā, piebilda ministrs.

  Rudbāržu muižas ēkā daudzus gadus darbojās Oskara Kalpaka vārdā nosaukta pamatskola, vēlāk sākumskola, kura gan pērn tika slēgta. Patlaban ēkā izvietojusies Jaunsardzes centra struktūrvienība.

  Visa intervija ar Pabriku lasāma aģentūras LETA interneta mājaslapas sadaļā "LETA+" (http://www.leta.lv/plus/891DD07E-F14C-4F73-B204-DA7741ED9BB9/ ).

  • Publicēta: 08.11.2019 10:28
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti