Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma trimdas personību un neformālu grupu stāstos balstīta izstāde
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma trimdas personību un neformālu grupu stāstos balstīta izstāde

  Rīga, 13.apr., LETA. Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi "Pārnēsājamās ainavas", kas balstīta uz trimdas personību un neformālu grupu stāstiem, aģentūru LETA informēja LLMC komunikācijas vadītāja Marta Krivade.

  Izstādē tiks atainoti Latvijas emigrācijas, trimdas personību un neformālu grupu stāsti, tos apskatot plašākā 20.gadsimta mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā.

  Kā pastāstīja Krivade, paralēli vēsturiskajiem stāstiem, kas tiks atklāti ar arhīvu, mākslas darbu un artefaktu palīdzību, izstādē piedalīsies arī šobrīd ārvalstīs dzīvojošie un strādājošie latviešu mākslinieki. Tāpat izstādē piedalīsies arī mākslinieki, kas savos darbos pievēršas migrācijas tēmai, vai arī ar savām interpretācijām papildina kādu no izstādes stāstiem.

  "Pārnēsājamās ainavas" pievēršas tādiem latviešu diasporas pieturas punktiem kā Parīze, Ņujorka, Rietumberlīne, Gotlande un Monreāla, kopīgā tīklā iezīmējot individuālus migrācijas ceļus tā veidojot dzīvu izpratni par šā brīža situāciju, kas lielā mērā balstīta vēsturiskās norisēs.

  Kā pastāstīja Krivade, izstāde ir centrālais notikums plašākam pasākumam, kurā no 2017.gada līdz 2019. gadam LLMC, iesaistot plašu Latvijas un starptautiskās mākslas scēnas institūciju, pētnieku, kuratoru un mākslinieku loku, veido četras satelītizstādes Parīzē, Ņujorkā, Gotlandē un Berlīnē,

  "Pārnēsājamās ainavas" ir daļa no Latvijas simtgades programmas. Latvijas valsts simtgades galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija" akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni, kopā ar jauno paaudzi liekot pamatus rītdienai.

  • Publicēta: 13.04.2018 13:17
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti