LETA
Ziņas
Šī informācija 28.05.2018. 06:19 ir izdrukāta no http://leta.lv/home/important/B71E3A8A-06BB-4FA2-ACAC-21841B139E48/

Latgalē likvidē nelikumīgu alkohola ražotni un tirdzniecības vietu

Daugavpils, 13.apr., LETA. Veicot preventīvus un operatīvus pret nelikumīgu akcizēto preču apriti vērstus pasākumus, Valsts policijas (VP) Preiļu iecirkņa darbinieki Līvānos likvidējuši nelikumīgu alkohola ražotni, bet Rušonas pagastā - nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietu, aģentūru LETA informēja VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP Preiļu iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Līvānos, iespējams, tiek veiktas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti saistītas darbības. Informācijas pārbaudei tika ierosināts kriminālprocess, kura ietvaros 11.aprīlī likumsargi veica kratīšanu kāda 1979.gadā dzimuša vīrieša īpašumā. Apskatot aizdomās turētā garāžu, policisti konstatēja, ka tajā notiek nelikumīga alkohola ražošana.

Kopumā kratīšanas gaitā tika konfiscēti aptuveni 50 litri gatavās produkcijas - kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī dažādas alkohola ražošanā izmantotās ierīces. Turpat notikuma vietā tika aizturēta arī iespējamā vainīgā persona. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu daudzumu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, izmeklēšana turpinās.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, likumpārkāpējs saražoto alkoholu plānoja realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās, tā saucamajās "točkās".

Aizturētajam vīrietim par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas - par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu pārkāpumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Īstenojot pret nelikumīgu akcizēto preču apriti vērstus pasākumus, Preiļi policijas iecirkņa darbinieki veica pārbaudi arī Riebiņu novada Rušonas pagastā.

Likumsargi ieguva informāciju, ka kādā no Rušonas pagasta privātmājām, iespējams, notiek nelikumīgu alkoholisko dzērienu tirdzniecība. Pārbaudot šo informāciju policisti ieradās norādītajā adresē, kur veica nekustamā īpašuma apskati. Kratīšanas gaitā, kādas 1939.gadā dzimušās sievietes dzīvesvietā tika konfiscēti 70 litri brāgas un astoņi litri gatavās produkcijas – kandžas.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.1panta 1.daļas - par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju - un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Aizturētajai sievietei par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Patlaban tiek pārbaudīta arī citu personu saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu.

Par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Publicēta: 13.04.2018 12:59
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.