Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Aika Karapetjana filma "Pirmdzimtais" piedzīvojusi pirmizrādi Parīzē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Aika Karapetjana filma "Pirmdzimtais" piedzīvojusi pirmizrādi Parīzē

  Rīga, 13.sept., LETA. Aika Karapetjana jaunākā pilnmetrāžas filma "Pirmdzimtais" piedzīvojis pasaules pirmizrādi žanra filmu festivālā "L'Étrange" Parīzē, aģentūru LETA informēja filmu studijas "Studija Lokomatīve" pārstāve Liene Ančupāne.

  Filmu festivāls "L'Étrange" notiek jau 23.reizi un ir nozīmīgākais žanra filmu festivāls Francijā un viens no svarīgākajiem šāda veida festivāliem pasaulē. Šogad tas noris no 6. līdz 17.septembrim.

  Pēc Parīzes pirmizrādes filma ceļos uz ASV, kur tā piedzīvos pirmizrādi "Fantastic films festival" Ostinā, vēsta Ančupāne.

  Latvijā filmas pirmizrāde notiks 26.septembrī, bet kinoteātros visā Latvijā filma būs skatāma no 29.septembra.

  Filma stāsta par pusmūža arhitektu Franci, kura mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā pēc naksnīgas aplaupīšanas. Gribēdams sievai pierādīt, ka spēj rīkoties vīrišķīgi, viņš dodas nokārtot rēķinus ar varmāku, un situācija kļūst nekontrolējama. Ar laiku galvenais varonis sāk saskatīt sakarības starp uzbrucēju un sievas pēkšņo grūtniecību, turklāt jaunās ģimenes idilli izjauc noslēpumains šantāžists, kurš mēģina Franci piespiest izdarīt noziegumu. Iedomas un realitāte savijas spriedzes pilnu notikumu virknē, kas noved pie negaidītām sekām.

  Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Pirmdzimtais" ir Karapetjana trešā spēlfilma un trešā sadarbība ar "Studiju Lokomotīve", producentu Vinovski un operatoru Jāni Eglīti, kurš 2014.gadā nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" saņēma balvu kā labākais operators.

  2015.gada aprīlī Nacionālais kino centrs Karapetjana filmas "Pirmdzimtais" pirmajam posmam piešķīra 208 000 eiro.

  Karapetjans ir viens no savas paaudzes redzamākajiem režisoriem. Par diplomdarba filmu Latvijas Kultūras akadēmijā - īsfilmu "Riebums" - 2007.gadā viņam tika piešķirta nacionālā balva "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā īsfilma". Viņa 2012.gada debijas spēlfilmas "Cilvēki tur" pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Vari starptautiskajā kino festivālā. Režisora otrā spēlfilma, šausmu žanra darbs "M.O.Ž" tika pirmizrādīts svarīgākajos žanra filmu festivālos Kanādā un ASV, vēlāk arī daudzos nozīmīgos Eiropas festivālos. Patlaban filma "M.O.Ž" tiek izrādīta kinoteātros ASV.

  Paralēli darbam kino režisors iestudē arī operas un teātra izrādes. Plašu ievērību guva 2011.gadā Latvijas Nacionālajā operā iestudētais "Seviļas bārddzinis" un 2013.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētais Šekspīra "Venēcijas tirgotājs".

  • Publicēta: 13.09.2017 14:39
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma