Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lielbritānija nākamnedēļ oficiāli sāks "Brexit" sarunas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lielbritānija nākamnedēļ oficiāli sāks "Brexit" sarunas

  Londona, 20.marts, LETA--AFP. Lielbritānija 29.martā iedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu un oficiāli sāks sarunas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), pirmdien paziņojušas amatpersonas.

  ES paziņojusi, ka ir pilnībā gatava "Brexit" sarunām.

  Lielbritānijas sūtnis Briselē Tims Berovs šorīt informēja Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska biroju par Lielbritānijas nolūku 29.martā iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, paziņoja "Brexit" ministrija.

  "Brexit" lietu ministrs Deivids Deiviss paziņojumā norādīja, ka briti referendumā pagājušā gada 23.jūnijā ir pieņēmuši vēsturisku lēmumu pamest ES. "Nākamo trešdien valdība spers soļus šī lēmuma izpildīšanai un oficiāli sāks procesu," viņš piebilda.

  Referendumā 52% britu nobalsoja par izstāšanos no ES, kļūstot par pirmos valsti, kas pieņem šādu lēmumu.

  "Šai pusē viss ir gatavs," reaģējot uz Londonas paziņojumu, pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera preses pārstāvis. "Jā, mēs tikām informēti iepriekš. Mēs esam gatavi sākt sarunas. Mēs gaidām vēstuli. Tagad mēs zinām, ka tā pienāks 29.martā," viņš piebilda.

  Tusks tviterī paziņoja, ka 48 stundu laikā pēc tam, kad Lielbritānija būs iedarbinājusi Lisabonas līguma 50.pantu, viņš nāks klajā ar ierosinājumu "Brexit" vadlīnijām pārējām 27 bloka valstīm.

  Tomēr avoti ES atklāja, ka pašas sarunas vēl nesāksies sešas līdz astoņas nedēļas. Pārējo ES valstu līderiem vispirms vēl jāsapulcējas uz samitu, lai apstiprinātu vadlīnijas. Amatpersonas pieļauj, ka tas varētu notikt maija sākumā. Tikai pēc tam EK oficiāli rekomendēs atklāt "Brexit" sarunas, norādīja Junkera preses pārstāvis.

  Vadlīnijas apstiprinās visas bloka valstis, izņemot Lielbritāniju, sniedzot EK "Brexit" sarunvedējam Mišelam Barnjē mandātu patiešām sākt sarunas.

  • Publicēta: 20.03.2017 14:55
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma