Vārds:
Parole:
Viesa pieeja
Aģentūrai LETA pārceļoties uz jaunām biroja telpām, šovakar pēc plkst. 21 ir iespējami traucējumi LETA portālu darbībā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Komentārs redaktoram

Kultūras un mākslas jomā Latvija plāno sadarboties ar Kuveitu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kultūras un mākslas jomā Latvija plāno sadarboties ar Kuveitu

  Rīga, 9.febr., LETA. Latvija plāno parakstīt līgumu ar Kuveitu par sadarbību kultūras un mākslas jomā, liecina Ministru kabineta noteikumu projekts, kurš iesniegts izskatīšanai otrdien, 11.februārī, gaidāmajā valdības sēdē.

  Noteikumu projektā norādīts, ka tas sagatavots ar mērķi radīt līgumtiesisko bāzi sadarbībai starp Latviju un Kuveitu kultūras un mākslas jomā, lai veicinātu abu valstu sadarbības attīstību šajā jomā pēc Kuveitas ierosinājuma.

  Patlaban vēl nav noteikts paredzamais līguma parakstīšanas laiks, tomēr zināms, ka līgums pēc parakstīšanas stāsies spēkā dienā, kad pa diplomātiskajiem kanāliem būs saņemts rakstisks paziņojums, kas apstiprina, ka procedūras, lai šis līgums stātos spēkā, ir izpildītas.

  Noteikumu projektā lasāms, ka sadarbība starp Latviju un Kuveitu aizsākusies jau kopš pirmajiem Latvijas neatkarības atgūšanas gadiem. Tāpat uzsvērts, ka Kuveita ir valsts ar augstu labklājības līmeni, kas velta lielu uzmanību kultūras projektu īstenošanai. Interesi par sadarbību ar Latviju ir izrādījis arī Kuveitas Pētniecības un studiju centrs.

  Plānots, ka līgums veicinās tiešu kontaktu nodibināšanu un sadarbību starp abu valstu kultūras iestādēm. Tas paredz arī sadarbību visās kultūras un mākslas jomās, kultūras jomā iesaistīto apmaiņu un dalību kultūras pasākumos, kas tiek rīkoti abās valstīs. Līgums paredz sadarbību arī starp kultūras mantojuma aizsardzības iestādēm, muzejiem un bibliotēkām.

  Noteikumu projektā norādīts, ka līdz šim sadarbība ar Kuveitu kultūras jomā praktiski nav notikusi.

  • Publicēta: 09.02.2020 13:20
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti