Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Bolts karjeru noslēdz ar traumu pasaules čempionāta 4x100 metru stafetē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Bolts karjeru noslēdz ar traumu pasaules čempionāta 4x100 metru stafetē

  Londona, 13.aug., LETA. Slavenais jamaikiešu sprinteris Useins Bolts sestdien savā karjeras pēdējā startā nespēja finišēt pasaules čempionāta vieglatlētikā 4x100 metru stafetes skrējienā, bet amerikāniete Elisona Fēliksa apsteidza Boltu un kļuva par visu laiku titulētāko pasaules čempionātu dalībnieci.

  Bolts sestdien lika punktu savai spožajai karjerai un Jamaikas izlases rindās piedalījās stafetē, veicot ceturto etapu, tomēr fināla skrējiena laikā nokrita un nespēja finišēt. Pēc tam gan viņš stadionu atstāja pats uz savām kājām.

  Līdz ar to Bolts karjeru noslēdza ar 14 pasaules čempionātu medaļām.

  Aizvadītajās sacensībās uzvaru guva Lielbritānija, kura sastāvā bija Čijindu Uja, Edams Džemili, Denjels Talbots un Natanjels Mičels-Bleiks, finišēja pēc 37,47 sekundēm

  Piecas sekundes simtdaļas atpalika ASV komanda, kuras sastāvā bija arī dubultuzvaru 100 metru individuālajā distancē guvušie Džastins Getlins un Kristians Kolemens.

  Savukārt bronzu ar rezultātu 38,04 sekundes izcīnīja Japāna.

  Viens no visu laiku izcilākajiem vieglatlētiem Bolts 2012.gadā šajā Londonas stadionā izcīnīja trīs olimpiskās zelta medaļas - 100 un 200 metros, kā arī 4x100 metru stafetē -, tobrīd atkārtojot 2008.gada Pekinas Olimpiādē sasniegto, ko vēl reizi iespēja pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tiesa, vienu Pekinā izcīnīto zelta godalgu Boltam nācās atdot, jo viņa komandas biedrs 4x100 metru stafetē tika pieķerts aizliegto vielu lietošanā.

  Tāpat jamaikietim ir iespaidīgs medaļu krājums pasaules čempionātos, kur 100 metros viņam ir trīs zelta medaļas, bet 200 metros un 4x100 metru stafetē pat pa četrām augstākā kaluma godalgām. Vienīgais no iepriekšējiem četriem čempionātiem, kurā viņš netika pie pilna medaļu komplekta, bija 2011.gadā Tegu, kur Bolts 100 metru finālā tika diskvalificēts par pāragru startu.

  Savukārt 2007.gadā Osakā viņš tika pie divām sudraba medaļām 200 metru sprintā un 4x100 metru stafetē, bet vienīgā bronza ir šajās meistarsacīkstēs iegūtā medaļa 100 metru sprintā.

  20 minūtes pirms 4x100 metru stafetes vīriem notika tikpat gara distance dāmām, kurā ASV izlases sastāvā zeltu guva Elisona Fēliksa, nopelnot savu piecpadsmito pasaules čempionātu medaļu.

  Amerikānietes finālā distanci veica 41,82 sekundēs, komandā startējot šī gada pasaules čempionei 100 metros Torija Bovija, Fēliksai, Alijai Braunai un Moroleikai Akiosunai.

  Otro vietu pēc 42,12 sekundēm guva Lielbritānija, kamēr trešā ar 42,19 sekundēm palika Jamaika.

  Fēliksa, kura pirmo medaļu guva jau 2005.gada pasaules čempionātā, tagad karjerā tikusi pie trim zeltiem 200 metros, kā arī pa trijiem 4x100 un 4x400 metru stafetēs. Savukārt viens zelts viņai ir 400 metru skrējienā. Tāpat Fēliksai ir trīs sudraba medaļas un divas bronzas, ieskaitot šī čempionāta 400 metru skrējienā.

  Savukārt svētdien 4x400 metru stafetes finālā viņai būs iespēja tikt arī pie sešpadsmitās godalgas.

  Tikmēr pa 14 pasaules čempionātu medaļām ir Boltam, kā arī kādreizējai Jamaikas sprinterei Merlīnai Otijai. Tiesa, Boltam ir vēsturē lielākais zelta godalgu skaits.

  • Publicēta: 13.08.2017 00:25
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma