Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Oktobra nogalē Latvijas pirmizrādi piedzīvos Izraēlas un Latvijas kopražojuma filma "Operācija Kāzas"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Oktobra nogalē Latvijas pirmizrādi piedzīvos Izraēlas un Latvijas kopražojuma filma "Operācija Kāzas"

  Rīga, 12.okt., LETA. Kinoteātrī "K.Suns" 20.oktobrī plkst.18.30 notiks Izraēlas un Latvijas kopražojuma dokumentālās filmas "Operācija Kāzas" Latvijas pirmizrāde, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra (NKC) vecākā referente Kristīne Matīsa.

  Filma stāsta par nozīmīgu 20.gadsimta pasaules vēstures epizodi, kas sākusies tieši Latvijā. 70.gados grupa jaunu, Rīgā dzimušu ebreju neredz citu iespēju, kā izlauzties ārpus "dzelzs priekškara" - viņi izplāno lidmašīnas aizdzīšanu, lai aizbēgtu no PSRS. VDK viņus arestē, diviem piespriež nāves sodu, bet pārējos notiesā uz ilgiem gadiem nometnēs. Taču pasaules sabiedrības protesti kļuva par iemeslu tā sauktajam "ebreju emigrācijas vilnim", kura laikā 70.gados simti tūkstoši izceļoja no PSRS.

  Filmas režisore Anata Zalmansone-Kuzņecova ir lidmašīnas nolaupītāju grupas dalībnieku meita, kura jau bērnībā apsolījusi vecākiem uzņemt filmu par šo dramatisko un nozīmīgo notikumu.

  "Operācija Kāzas" ir pirmā Latvijas un Izraēlas kopražojuma filma. Tās radošajā komandā Latvijas pusi pārstāv komponists Kārlis Auzāns, operators Andrejs Verhoustinskis, datorgrafikas mākslinieks Armands Blumbergs un producents Guntis Trekteris no studijas "Ego Media".

  Stūra mājā 18.oktobrī plkst. 16:30 norisināsies pirms pirmizrādes seanss un vēsturnieku diskusija, kurā piedalīsies režisore Zalmansone-Kuzņecova un viena no filmas varonēm, Silva Zalmansone. Tāpat viņas piedalīsies 20.oktobra publiskajā pirmizrādē.

  Filmu atbalstījis NKC, tās veidošanai piešķirot 10 000 eiro.

  • Publicēta: 12.10.2017 11:49
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma