Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pie Norvēģijas krastiem sadūrusies fregate un tankkuģis
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Pie Norvēģijas krastiem sadūrusies fregate un tankkuģis

  Oslo, 8.nov., LETA--NKR/AFP. Ceturtdienas rītā uz ziemeļiem no Norvēģijas pilsētas Bergenas sadūrusies Norvēģijas karaflotes fregate "Helge Ingstad" un tankkuģis, kā rezultātā vieglus ievainojumus guvuši septiņi cilvēki.

  Fregatē "Helge Ingstad" pēc sadursmes lielos apjomos ieplūst ūdens un tiek evakuēti visi tās 137 apkalpes locekļi, paziņojis Dienvidnorvēģijas apvienotais glābšanas koordinācijas centrs.

  Kā pavēstīja centrs, situācija šobrīd netiek kontrolēta un pastāv risks, ka fregate var nogrimt. Šobrīd to uz vietas notur velkonis, taču ieplūdušā ūdens daudzuma dēļ apdraudēta kuģa stabilitāte.

  Norvēģijas raidorganizācijas NRK publicētā attēlā redzams, ka fregate dziļi iegrimusi ūdenī un ūdens sasniedzis tās helikopteru klāju.

  "Bruņotie spēki šobrīd izskata visus reģionā pieejamos līdzekļus, lai palīdzētu "Helge Ingstad"," pavēstīja armijas pārstāvis.

  Sadursmē iesaistītajam tankkuģim "Sola TS" un tā 23 apkalpes locekļiem briesmas nedraud un nav fiksēta naftas noplūde. Tankkuģis ved 625 000 litrus jēlnaftas.

  Tankkuģis guvis vieglus bojājumus un gaida, kad tiks aizvilkts uz tuvējo naftas termināli.

  Avārijas vietā konstatēta neliela degvielas noplūde no fregates.

  Sadursme notikusi, kad fregate bijusi atpakaļceļā uz jūras bāzi pie Bergenas pēc piedalīšanās NATO manevros "Trident Juncture".

  • Publicēta: 08.11.2018 10:55
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti