Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Būtiski augusi pašmāju filmu popularitāte kinoteātros
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Būtiski augusi pašmāju filmu popularitāte kinoteātros

  Rīga, 10.aug., LETA. Laika posmā no 1.janvāra līdz 30.jūnijam pašmāju filmu seansus kinoteātros apmeklējuši aptuveni 290 000 skatītāju, kas ir par 100 000 vairāk nekā 2017.gadā kopā, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

  Viņa skaidroja, ka, līdz ar to, Latvijas kinoteātros apmeklētāko filmu desmitniekā iekļuvušas četras Latvijas filmas, turklāt trīs no tām nav šo topu pametušas kopš aprīļa, kad tika apkopoti pirmo trīs mēnešu dati. Tāpat divas no četrām filmām, Aigara Graubas "Nameja gredzens" un Oskara Rupenheita "Kriminālās ekselences fonds", ieņem pirmās vietas skatījumu topā, apsteidzot romantisko drāmu "Brīvība piecdesmit nokrāsās" un jebkuru citu filmu, kas šogad iekļauta Latvijas kinorepertuārā.

  Topa piektajā vietā ierindojas Madaras Dišleres spēlfilma "Paradīze ’89", bet devītajā vietā - Ināras Kolmanes spēlfilma "Bille". Abas filmas veidotas NKC programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

  Latvijā pēdējo piecu gadu laikā nacionālā kino tirgus daļas rādītājs nav pārsniedzis 7,84% (2017.gadā), bet šī gada pirmās puses vidējais rādītājs ir 24%. "Jāatceras, ka nacionālā kino tirgus daļas pieauguma pamatā ir ne tikai emocionāli faktori. Ļoti svarīgs pamatojums ir tas, ka līdz ar Simtgades filmu programmu un vispārējo finansējuma pieaugumu nozarē pamazām pieaug Latvijas filmu ražošanas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tātad pieaug arī filmu skaits un žanriskais spektrs, kurā katrs skatītājs var atrast sev interesantu skatāmvielu," norādīja NKC vadītāja Dita Rietuma.

  Matīsa norādīja, ka nākamās simtgades filmas pirmizrāde gaidāma 5.septembrī, kad uz kino ekrāniem nonāks studijā "VFS Films" veidotais Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopražojums, kultūrvēsturiski nozīmīgā dokumentālā filma "Laika tilti". Šī kinolente jūlijā jau piedzīvoja pasaules pirmizrādi Karlovi Varu festivāla konkursa skatē.

  Latvijas režisore Kristīne Briede un Lietuvas kolēģis Audrius Stonis uzņēmuši filmu par saviem priekšgājējiem, leģendāriem Baltijas valstu dokumentālistiem, kuri 20.gadsimta 60.gados pavēra jaunus apvāršņus kinovalodā, vizuālajā poētikā un saturiskajā ietilpībā. Filmas varoņi ir režisori un operatori Ivars Seleckis, Aivars Freimanis, Uldis Brauns, Hercs Franks, igauņi Marks Sosārs un Andress Sēts, kā arī lietuvieši Roberts Verba un Henriks Šablevičus.

  • Publicēta: 10.08.2018 12:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti