Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kalnciema ielas grausta fasādi virzīs iekļaušanai Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kalnciema ielas grausta fasādi virzīs iekļaušanai Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

  Rīga, 17.apr., LETA. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) nolēmusi Kalnciema ielas 2b ēkas fasādi pret Raņķa dambi virzīt iekļaušanai Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.

  Procesu uzsākt pārvalde lēmusi pēc frakcijas deputātes Ievas Holmas priekšlikuma. NMKP jau aizvadītajā gadā bija uzsākusi procesu par ēku Raņķa dambī 14 un Kalnciema ielā 2b iekļaušanu kultūras pieminekļu sarakstā, taču process tika apturēts pēc tam, kad pērnā gada novembrī namos izcēlās ugunsgrēks.

  Ņemot vērā, ka Kalnciema ielas 2b ēkas fasādes daļa Raņķa dambja pusē pēc ēkas daļējas nojaukšanas vēl ir saglabājusies, deputāte atkārtoti pārvaldei rosinājusi to iekļaut kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli.

  Likums "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" nosaka, ka Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu un grozījumus tajā apstiprina kultūras ministrs. Vienlaikus likums paredz, ka NMKP par ieceri iekļaut objektu kultūras pieminekļu sarakstā jāinformē objekta īpašniekus, kuriem 30 dienu laikā jāsniedz savs vērtējums.

  Kā ziņots, 2018.gadā, naktī uz 25.novembri, ēkā Kalnciema ielā 2B izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpinājās vairākas dienas. Ēka jau daudzus gadus netiek apsaimniekota un tā ir atzīta par B kategorijas vidi degradējošu būvi.

  Lai novērstu izdegušā nama bīstamību apkārtējai videi, līdz šim īpašnieku pieaicinātie būvnieki, sadarbojoties ar pašvaldības institūcijām, Kalnciema ielas nama daļu demontējuši līdz 1.stāva līmenim, bet fasāde uz Raņķa dambja pusi palikusi neskarta.

  Kalnciema ielā esošā jūgendstila ēka ir celta 1914.gadā. Kopā ar ēku Raņķa dambī 14 tā veido ēku kompleksu, kura īpašnieki kopš šī gada marta ir igauņu uzņēmums SIA "NC K2B".

  Īpašniekiem līdz 21.martam pašvaldībai bija jāiesniedz dokumentācija par nama konservācijas darbu veikšanu, taču līdz šim tas nav izdarīts. Tā rezultātā pašvaldība īpašniekiem sākusi piemērot soda naudas vairāku tūkstošu eiro apmērā.

  • Publicēta: 17.04.2019 13:50
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti