Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tiesa un prokuratūra Lemberga aizstāvim pārmet procesa vilcināšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Tiesa un prokuratūra Lemberga aizstāvim pārmet procesa vilcināšanu

  Rīga, 14.janv., LETA. Gan tiesas sastāvs, gan prokuratūra šodien notikušajā tiesas sēdē pārmeta smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") aizstāvim Genādijam Ivankinam tiesas procesa vilcināšanu.

  Šādi pārmetumi procesa dalībniekiem radās, jo aizstāvis šodienas tiesas sēdē, kurā no plkst.10 līdz plkst.16 bija paredzēts uzklausīt viņa debašu runu, to sniedza vien 25 minūšu garumā. Gan pirms, gan pēc runas teikšanas Ivankins tiesai uzsvēra, ka viņam nav bijis pienācīgs laiks sagatavoties, norādot, ka lietas apjoma dēļ ar pieciem mēnešiem, kurus tiesa bija devusi, bijis par maz. Aizstāvis tiesai skaidroja, ka jau otro nakti strādājis līdz plkst.2, lai sagatavotu šodien lasāmo.

  Ivankins tiesai norādīja, ka būtu nepieciešams pielāgot tiesas grafiku, lai nākotnē nerastos situācija, kad atkal būtu nepieciešams mainīt advokātu, jo "līdzšinējais advokāts neizturēja".

  Aizstāvis arī tiesai atzīmēja, ka saistībā ar savu noslodzi Lemberga kriminālprocesā, viņš nav spējīgs piedalīties citos tiesas procesos, tādējādi apgrūtinot naudas pelnīšanu, jo aizstāvim par darbu tiek maksāts tad, kad viņš piedalās tiesas procesā, nevis gatavojas tam.

  Pēc Ivankina debašu runas un argumentu uzklausīšanas tiesa nolēma, ka no grafika tiks noņemta 15.janvārī plānotā tiesas sēde, lai dotu aizstāvim laiku gatavot debašu runu, nozīmējot nākamo tiesas sēdi uz 16.janvāri plkst.10. Tiesa gan Ivankins atzīmēja, ka 15.janvārī viņam ir jāpiedalās tiesas sēdē, kas norisinās Limbažos.

  Savukārt pirmdien notikušajā tiesas sēdē tiesa nepieņēma Lemberga pieteikto noraidījumu tiesas sastāvam.

  Lembergs savā mājaslapā norādījis, ka noraidījumu pieteicis saistībā ar "globālu spiedienu uz tiesnešiem un tiesu varu".

  Jau vēstīts, ka pērn 25.jūnijā tiesā tika saņemts Lemberga aizstāvja Raimonda Krastiņa paziņojums par neiespējamību turpināt realizēt Lemberga aizstāvību. Savukārt Lemberga paziņojums, ka viņa aizstāvību neveiks arī pārējie viņa aizstāvji - Irina Kauke un Aldis Alliks. Tiesa deva laiku noslēgt vienošanos ar citu aizstāvi pēc Lemberga izvēles, taču viņš līdz 3.septembrim to nebija izdarījis.

  Ņemot vērā, ka Lembergam aizstāvis turpmākajā lietas iztiesāšanas gaitā bija nepieciešams, tiesa saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto paziņoja attiecīgās tiesas darbības teritorijas zvērinātu advokātu vecākajam par nepieciešamību nodrošināt aizstāvja piedalīšanos Lemberga kriminālprocesā. Par Lemberga aizstāvi 21.augustā tika noteikts Ivankins, kurš pieteica lūgumu dot viņam laiku sešus mēnešus iepazīties ar kriminālprocesa materiāliem, taču tiesa viņam deva četrus mēnešus.

  Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

  Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

  Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

  Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

  Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

  Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

  Tāpat vēstīts, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pērn 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām.

  Lembergs uzskata, ka līdz ar to Latvijā objektīva un taisnīga tiesa attiecībā pret viņu "vispār vairs nav iespējama".

  • Publicēta: 14.01.2020 13:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti