Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Hakeri izmantojuši "WhatsApp" drošības trūkumus, lai viedtālruņos instalētu ļaunatūru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Hakeri izmantojuši "WhatsApp" drošības trūkumus, lai viedtālruņos instalētu ļaunatūru

  Sanfrancisko, 14.maijs, LETA--AFP. Vienai no pasaulē populārākajām saziņas lietotnēm "WhatsApp" bijuši drošības trūkumi, kas ļāvuši hakeriem viedtālruņos instalēt spiegošanas programmatūru, otrdien paziņoja "Facebook" piederošā kompānija "WhatsApp".

  Drošības trūkums, par kuru pirmo reizi ziņoja laikraksts "Financial Times" (FT) un kas ir izlabots jaunākajā "WhatsApp" atjauninājumā, ļāva hakeriem ļaunatūru ievietot viedtālruņos, izmantojot "WhatsApp" zvanu lietotnē, kuru visā pasaulē izmanto 1,5 miljardi cilvēku.

  FT, atsaucoties uz anonīmu ļaunatūru izplatītāju, vēstīja, ka instrumentu izstrādāja Izraēlā bāzētā kompānija "NSO Group", kas apsūdzēta par palīdzību aktīvistu un žurnālistu izspiegošanā dažādu valstu valdībām, tostarp Tuvajos Austrumos un Meksikā. Laikraksts "The New York Times" vēstīja, ka drošības pētnieki atraduši līdzības starp ļaunatūras kodu un citām tehnoloģijām, ko izstrādājusi šī aizdomīgā kompānija.

  Kļūda ietekmēja gan "Android", gan 'iOS" operētājsistēmas izmantojošas ierīces. Tā tika atklāta šomēnes, un nepilnu desmit dienu laikā "WhatsApp" izplatīja atjauninājumu tās novēršanai.

  Kompānija aicināja klientus atjaunināt lietotni, kā arī viedtālruņa operētājsistēmu, tomēr neatklāja, cik lietotājus skāris hakeru uzbrukums. "WhatsApp" par notikušo ziņojusi ASV varasiestādēm.

  "WhatsApp" īpašnieks "Facebook" plaši tiek kritizēts par lietotāju datu nodošanu kompānijām, kas tos izmanto mērķētas reklāmas izstrādei, kā arī par nespēju novērst dezinformācijas izplatīšanu.

  "NSO Group" ievērību izpelnījās 2016.gadā, kad pētnieki to apsūdzēja par palīdzību aktīvistu izspiegošanā Apvienotajos Arābu Emirātos. Kompānijas pazīstamākais produkts ir "Pegasus", kas, kā tiek vēstīts, var ieslēgt inficētā viedtālruņa kameru un mikrofonu, kā arī piekļūt telefonā esošajiem datiem.

  Kompānija otrdien paziņoja, ka savu programmatūru valdībām ļauj izmantot tikai "cīņā pret noziedzību un terorismu".

  "Mēs izmeklējam jebkādas ticamas aizdomas par ļaunprātīgu izmantošanu un nepieciešamības gadījumā rīkojamies, tostarp slēdzam sistēmu," uzsvēra "NSO Group".

  • Publicēta: 14.05.2019 13:43
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti