Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ineses Galantes fonda koncertos pirmatskaņojumu piedzīvos franču komponista Guno skaņdarbi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Ineses Galantes fonda koncertos pirmatskaņojumu piedzīvos franču komponista Guno skaņdarbi

  Rīga, 4.dec., LETA. Rīgas Doma baznīcā 14.decembrī plkst.15 un plkst.19 izskanēs Ineses Galantes fonda koncerti "Ziemassvētku prelūdija", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos franču komponista Šarla Fransuā Guno skaņdarbi, aģentūru LETA informēja koncertu organizatoru pārstāvji.

  Klasiskās mūzikas koncertos "Ziemassvētku prelūdija" būs dzirdami ne tikai Guno skaņdarbi, bet arī tradicionālās svētku melodijas.

  Uz skatuves kopā ar Inesi Galanti uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, pianists Andrejs Osokins, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī konkursa Ineses Galantes talanti laureāti un tādi izpildītāji kā Līga Griķe, Reinis Tomiņš un Rūdolfs Miķeļsons.

  Kā norādīja Galante, koncerta apmeklētāji varēs noklausīties vairākus pirmatskaņojumus. Latviešu ērģelnieks Kalējs, ar kuru kopā Galente veidojusi koncerta programmu, pirms vairākiem gadiem Parīzē atklāja "aizmirstus dižā franču komponista" darbus.

  "Tie gaidīja īsto brīdi: koncertā "Ziemassvētku prelūdija" mēs pirmo reizi izpildīsim šīs unikālās kompozīcijas," pavēstīja Inese Galante.

  Kalējs akcentēja, ka viens no neparastākajiem atradumiem bijis Guno skaņdarbs "Ave Verum". Kompozīciju jauktajam korim un klavierēm koncertā izpildīs variantā, kas bija publicēts 19.gadsimta beigās.

  "Tāpat ļoti interesants būs Ineses Galantes un Sergeja Jēgera duets, kas skatītājiem dziedās brīnišķīgo Guno "Santa Maria". Daudzi no franču ģēnija skaņdarbiem, kurus mēs iekļāvām programmā, uz lielās skatuves tiks atskaņoti pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē," pastāstīja Kalējs.

  Koncertus organizē Ineses Galantes fonds. Biļetes uz koncertiem "Ziemassvētku prelūdija" var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

  • Publicēta: 04.12.2019 13:21
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti