Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Martā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Suhanova izrāde "Dzīvnieks"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Martā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Suhanova izrāde "Dzīvnieks"

  Rīga, 19.febr., LETA. Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē 6.martā plkst.18.30 pirmizrādi piedzīvos režisora Reiņa Suhanova izrāde "Dzīvnieks", aģentūru LETA informēja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

  Izrādes pamatā ir somu rakstnieka Arto Pāsilinnas romāns "Zaķa gads", ko teātrim pielāgojis autors Artūrs Dīcis. Iestudējums vēsta par kādu vīrieti, kurš nejauši uz ceļa notriec zaķi. Viņš dodas mežā to uzmeklēt un vairs no meža neiznāk. Viņš izārstē zaķi un kopā ar to pārceļas uz dzīvi ārpus lielpilsētas, bet nevienā vietā viņš neuzturas ilgi.

  "Vīrieša lēmums tik kardināli mainīt savu dzīvi nav saprotams ne draugiem, ne darba devējiem, ne viņa sievai. Bet tad viņš atklāj sevī ko tādu, par kā eksistenci līdz šim nebija nojautis. Atklājums biedē viņu pašu," izrādes sižeta līniju ieskicēja Rimšēviča.

  Suhanovs uzskata, ka jebkurš cilvēks kaut reiz dzīvē ir vēlējies pamest visu un aiziet mežā, jūrā, vai citur, kur beidzot būtu miers. "Pamest savu "burbuli" jeb vidi un ļauties piedzīvot kaut ko galīgi neplānotu. Izrāde vislielākajā mērā būs par šo uzdrīkstēšanos," norādīja režisors.

  Izrādē lomas spēlēs aktieri Arturs Krūzkops, Daiga Kažociņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Mārtiņš Brūveris. Savukārt izrādes scenogrāfs ir Andris Eglītis, kostīmu māksliniece Inga Siliņa, gaismu māksliniece Krista Erdmane, bet mūzikas autors - Jēkabs Nīmanis.

  • Publicēta: 19.02.2020 15:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti