Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās LZS ilggadējo vadītāju Brigmani nomaina ar Krauzi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās LZS ilggadējo vadītāju Brigmani nomaina ar Krauzi

  Rīga, 13.apr., LETA. Sestdien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā amatu zaudēja partijas ilggadējais priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, bet partijas vadību no viņa pārņēma Saeimas deputāts Armands Krauze.

  LZS kongresā partijas priekšsēdētāja amatam bija izvirzīti trīs kandidāti - Brigmanis, Krauze un Ringolds Arnītis. Jau pirmajā vēlēšanu kārtā Brigmanis savāca vismazāk balsu un izstājās no cīņas par amatu. Par Brigmani bija nobalsojuši vien 36 delegāti, bet Krauze un Arnītis katrs ieguva ap 100 balsīm.

  Otrajā kārtā kongresa delegāti balsoja par Krauzes un Arnīša kandidatūrām. Par Krauzi nobalsoja 152 delegāti, savukārt Arnītis saņēma 94 balsis, līdz ar to partijas vadībā nonāca Krauze.

  Brigmanim salīdzinoši īsā laika posmā šis ir jau otrais politiskais zaudējums - pērnā gada rudenī viņš netika pārvēlēts Saeimā, kur ilgus gadus bija vadījis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakciju. Krauze vēlēšanās saņēma pietiekamu vēlētāju atbalstu iekļūšanai Saeimā, savukārt Arnītim gāja vēl sliktāk nekā Brigmanim un viņš palika vēl tālāk "aiz strīpas".

  Runās pirms balsojuma tika atzīts, ka Saeimas vēlēšanu gads partijai nav bijis veiksmīgs. Piemēram, Brigmanis kritizēja, ka ZZS pārstāvja Māra Kučinska vadītās valdības sniegums nav bijis tāds, kādu to sagaidīja vēlētāji. Reizē ZZS paveikusi arī pozitīvus darbus, tajā skaitā augusi minimālā alga, tāpat prioritāte bijusi veselība, kurai par 200 miljoniem eiro palielināts finansējums.

  Brigmanis norādīja, ka salīdzinoši augstie reitingi bija iemidzinājuši partijas modrību, tāpat klupšanas akmeņi bija reformu veikšana, kas nebija pienācīgi izskaidrotas, pārāk maz uzklausīti partijas biedri un nav ticis novērtēts iedzīvotājos valdošais noskaņojums.

  Politiķis akcentēja, ka partijai nepieciešami skaidri ideoloģiskie uzstādījumi un partijas kadru atjaunošana jeb paaudžu nomaiņa. Brigmanis pauda pārliecību, ka ZZS izdosies tikt galā ar šo situāciju, ko apliecinot tas, ka partijas rindas papildinās.

  Kritiku Kučinska valdībai neslēpa arī LZS sadarbības partneris, ZZS ietilpstošās partijas "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš politiskā spēka ne visai labos rezultātus Saeimas vēlēšanās saistīja ar vēlētāju negatīvo vērtējumu Kučinska valdības veiktajām reformām.

  Lembergs pauda, ka par neveiksmi atbild visa politiskā partija, ko vēlētāji parādīja vēlēšanu dienā. Politiķis norādīja uz ne pārāk labu vērtējumu iedzīvotāju aptaujā tā laika Ministru prezidentam Kučinskim. "Latvijai un Ventspilij" vadītājs izteicās, ka pie ZZS rezultātiem nebūtu pamats īpaši vainot populistus, jo tie ir bijuši uz visām vēlēšanām, un Zaļo un zemnieku savienības nekad neesot sacentusies populismā.

  Gan Brigmanis, gan Lembergs mudināja nešķelt ZZS, jo LZS tieši kopā ar Zaļo partiju esot iespējas sasniegt labākos rezultātus.

  • Publicēta: 13.04.2019 13:48
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti