Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionātā mērķē vismaz uz divu uzvaru izcīnīšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionātā mērķē vismaz uz divu uzvaru izcīnīšanu

  Rīga, 14.marts, LETA. Latvijas sieviešu kērlinga izlase Dānijā gaidāmajā pasaules čempionātā mērķē vismaz uz divu uzvaru izcīnīšanu, aģentūrai LETA pauda komandas galvenais treneris Kārlis Smilga.

  Pasaules čempionāts sieviešu kērlingā sestdien sāksies Dānijā, tam ilgstot līdz 24.martam. Latvijas sportistes šajā turnīrā sacentīsies pret Vāciju, Zviedriju, Kanādu, Ķīnu, Skotiju, Dāniju, Šveici, ASV, Japānu, Somiju, Dienvidkoreju un Krieviju.

  Latviju šajā turnīrā pārstāvēs komanda ar skipu Ivetu Stašu-Šaršūni.

  Smilga norādīja, ka čempionāts nebūs viegls, jo tajā pamatā startēs komandas, kas ar kērlingu nodarbojas profesionāli. "Eiropas čempionātā mēs izcīnījām piekto vietu, taču astoņām Vecā kontinenta komandām nāk klāt divas ļoti spēcīgas Āzijas izlases, kā arī Kanāda un ASV, kurās visās startē pilna laika kērlingistes. Uzdevums nebūs viegls, jo, neskaitot Latviju, tikai Somija un Dānija uzskatāmas par amatieru komandām."

  Lai arī meistarības līmenis varētu būt acīmredzams, Smilga uzsvēra, ka Latvijas izlase cīnīsies par uzvaru katrā mačā.

  "Mūsu mērķis ir cīnīties par uzvaru katrā mačā, jo kērlingā ļoti daudz ko nosaka tieši psiholoģiskā noturība, ne tikai fiziskā. Sapnis ir izcīnīt divas un vairāk uzvaras, uz ko mēs arī mērķtiecīgi tiecamies," neslēpa treneris, kurš prognozēja, ka visas komandas turnīram būs ļoti sagatavojušās, jo šīs ir sezonas galvenās sacensības. "Daudzas no izlasēm aizvadījušas pat 17-19 starptautiskas spēles."

  "Savukārt mūsu gatavošanās pasaules čempionātam bijusi ļoti ierobežota - salīdzinoši maz braucām uz sacensībām, jo to laika posmā starp februāri un martu nav nemaz tik daudz. Treniņi norisinājās gan Latvijā, gan Igaunijā," atklāja Smilga.

  Kērlings nevienai no Latvijas izlases sportistēm nav pamata nodarbošanās, tāpēc grūtības sagādājot laika sabalansēšana starp ikdienas dzīvi un sporta karjeru.

  "Ir grūti gatavoties sacensībām un trenēties, jo mūsu komandā ir gan skolnieces, gan pastāvīga darba darītājas, kurām kērlings nemaz nav pamatnodarbošanās. Liela daļa sportistes uz sacensību laiku ņem bezalgas atvaļinājumus. Kērlings Latvijas izlases dalībniecēm ir kā vaļasprieks," stāstīja Smilga.

  Treneris arī piebilda, ka pasaules čempionāts tiek pilnībā apmaksāts no Pasaules Kērlinga asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas puses. "Lielāko daļu no izdevumiem sedz Pasaules Kērlinga asociācija, jo planētas meistarsacīkstes ir gada nozīmīgākās sacensības. Ja izcīni tiesības piedalīties, dzīvošana un uzturēšanās čempionāta laikā ir apmaksāta."

  Smilga pauda pārliecību, ka līdzšinējā pieredze izlasei palīdzēs veiksmīgi startēt arī šajās lielajās sacensībās.

  "Komandas skipam Stašai-Šaršūnei un Ievai Krustai šis augstā līmenī ir 16.gads kērlingā, turklāt bijusi arī pasaules čempionātu pieredze," norādīja treneris, kurš nešaubījās, ka komandā sacensību laikā valdīs miers. "Stresa tā dēļ, ka tas ir pasaules čempionāts, nebūs, jo iepriekšējie čempionāti un sacensības ir pieradinājušas pie spriedzes, skatītājiem un televīzijas."

  Latvijas kērlingistes ceļazīmi uz pasaules čempionātu izcīnīja pagājušā gada novembrī, kad guva piekto vietu Eiropas čempionātā. Komanda planētas meistarsacīkstēs spēlēja arī 2010., 2013. un 2014.gadā, visas trīs reizes ieņemot 12.vietu.

  • Publicēta: 14.03.2019 16:52
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti