Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

EK sūdzēs Poliju tiesā par tās atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  EK sūdzēs Poliju tiesā par tās atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus

  Varšava, 7.dec., LETA--POLSKIE RADIO. Eiropas Komisija (EK) vērsīsies tiesā pret Poliju saistībā ar tās atteikumu uzņemt patvēruma meklētājus, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta Polijas Radio.

  Šāds lēmums saskaņots EK komisāru biroju vadītāju sēdē, un eirokomisāri oficiāli to apstiprināšot ceturtdien.

  Eiropas Savienības (ES) imigrācijas komisārs Dimitris Avramopuls jau vairākkārt brīdinājis, ka EK grasās vērsties ar prasību ES Tiesā Luksemburgā.

  Brisele pieprasījusi, lai tiktu izpildīts 2015.gada septembrī ES valstu vairākuma pieņemtais lēmums, kas paredzēja nometnēs Grieķijā un Itālijā palikušo patvēruma meklētāju obligātu izmitināšanu citās dalībvalstīs.

  Kad EK sākotnēji paziņoja par nodomu vērsties tiesā, imigrantu pārvietošanas programma vēl bija spēkā.

  Programma bija noteikta uz diviem gadiem, un tās darbības termiņš beidzās šā gada septembrī. Līdz ar to daudziem bija šaubas, vai EK tiešām izšķirsies par vēršanos tiesā.

  Tomēr Brisele atzina, ka visām dalībvalstīm šis lēmums ir jāpilda un jāuzņem tām noteiktais patvēruma meklētāju skaits. Tāpēc EK jau īstenojusi divpakāpju procedūru pret Poliju par Eiropas normu pārkāpšanu.

  Polijas valdība vēstulē lūdza izbeigt lietas virzīšanu.

  Atteikumu uzņemt patvēruma meklētājus Varšava motivēja ar drošības apsvērumiem. Tā uzsvēra, ka migrācijas politikas veidošana ir katras valsts nacionālās valdības kompetence, un paziņoja, ka ir gatava aizstāvēt savas intereses tiesā.

  • Publicēta: 07.12.2017 12:47
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti