Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietavu dēļ Sēlijā atkal applūduši lauki, bet uz ceļiem veidojas izskalojumi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietavu dēļ Sēlijā atkal applūduši lauki, bet uz ceļiem veidojas izskalojumi

  Rīga, 14.sept., LETA. Lai gan spēcīgas lietavas pēdējā diennaktī lielus postījumus pašvaldību infrastruktūrai Sēlijā nav nodarījušas, atkal ir applūduši labības lauki, kā arī vietām uz ceļiem radušies izskalojumi, noskaidroja aģentūra LETA.

  Ilūkstes novadā uz ceļiem radušies izskalojumi, taču ceļi ir izbraucami, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns (LZS). Pašvaldības rīcībā nav informācijas, ka kāda mājsaimniecība būtu atšķirta no ārpasaules.

  "Atkal cietuši lauksaimnieki. Sēkla sagatavota, bet neko iesēt nevar," klāstīja Krievāns. Vakar kādā saimniecībā aizkavējusies govju izslaukšana, jo govis ganījās kalniņā un, applūstot zemākajām vietām, palikušas izolētas, taču, ūdenim atkāpjoties, govis veiksmīgi novestas lejā un izslauktas.

  Gan Ilūkstes, gan Aknīstes novados lijis visu nakti, bet no rīta lietus ir mitējies. Arī Aknīstes novadā lielākie zaudētāji pašlaik ir zemnieki, atzina novada domes vadītāja Vija Dzene ("Vienotam novadam").

  "Laukos iebraukt nevar, viss ir slapjš. Labība stāv, siens stāv," klāstīja Dzene, skaidrojot, ka pašvaldības infrastruktūra lietavās gan nav cietusi.

  Līdzīga situācija ir arī Salas novadā, kur applūduši lauki. Vietējās pašvaldības izpilddirektors Arnis Baumeisters atzina, ka, apsekojot novada teritoriju, ceļu bojājumi konstatēti netika.

  Jēkabpils novadā pārplūdušas upes, bet kāds dīķis Rubeņu pagastā draud applūdināt nelielu ceļu, jo strauji cēlies ūdens līmenis, pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags ("Savam novadam"). Tāpat vietām uz ceļiem rodas izskalojumi, ūdens stāv arī laukos.

  Savukārt Jēkabpilī lietus nav bijis tik stiprs, norādīja pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis.

  AS "Latvijas Valsts ceļi" informē, ka applūdis un slēgts vieglā transporta satiksmei valsts reģionālais autoceļa P62 Krāslava-Preiļi-Madona posms pie Kvītaines Krustpils novada Atašienes pagastā. Applūdušajā posmā notika ceļa būvdarbi, kas patlaban ir pārtraukti.

  Lietavu izraisīto plūdu dēļ slēgta satiksme arī uz valsts vietējiem autoceļiem - Žīguri-Silaciems-Katleši (V473) Viļakas novada Žīguru pagastā pie Katlešiem un Livzinīki-Krīvu Stiglova (V530) Kārsavas novada Mežvidu pagastā.

  Savukārt Kurzemi skāris spēcīgs vējš. Agrā ceturtdienas rītā Dienvidkurzemes piekrastē vēja ātrums brāzmās pārsniedzis 20 metru sekundē, Liepājas ostā sasniedzot 25 metrus sekundē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Sandra Vējiņa informēja, ka Liepājā glābēji saņēmuši trīs izsaukumus par kritušiem kokiem uz ceļa braucamās daļas.

  Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka vēja dēļ ūdens līmenis jūrā pie Liepājas un Ventspils cēlies par 70-80 centimetriem.

  Sākusies ūdens līmeņa paaugstināšanās arī Rīgas jūras līcī, galvaspilsētā gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās aptuveni pusmetru virs vidējās atzīmes.

  Tomēr ūdens līmenis saglabāsies zem kritiskās robežas.

  • Publicēta: 14.09.2017 10:37
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma