Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tiesai nodota "Rīgas satiksmes" "nanoūdens" lieta
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Tiesai nodota "Rīgas satiksmes" "nanoūdens" lieta

  Rīga, 10.okt., LETA. Aizvadītās nedēļas pēdējā darba dienā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra nodevusi tiesai tā saukto "Rīgas satiksmes" (RS) "nanoūdens" krimināllietu, raksta "Latvijas Avīze".

  Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Dainis Steinbergs krimināllietu nosūtījis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

  Šīs lietas ietvaros Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieks Vjačeslavs Stunžāns, kurš pirms četriem gadiem kandidēja uz 12.Saeimu no "Saskaņas" saraksta, kā arī auditors Valērijs Baškirovs, par "lietu kārtotāju" dēvētā Vita Baurovska un uzņēmējs Aleksandrs Beskorovainijs apsūdzēti par Krimināllikuma 177.panta trešajā daļā un 195.panta trešajā daļā minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, bet Stunžāns papildus tam ir apsūdzēts arī par 318.panta trešajā daļā minēto noziedzīgo nodarījumu izdalīšanu.

  Šie panti paredz kriminālatbildību par datorkrāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdalījusi organizēta grupa, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tā veikta lielā apmērā vai to veikusi organizēta grupa, kā arī par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas.

  Pēc šiem pantiem apsūdzētajiem var piemērot cietumsodu līdz pat 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  2015.gada sākumā mediji pavēstīja, ka Leona Bemhena vadītajā pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme" varētu būt notikusi apjomīga krāpšana: uzņēmums samaksājis par dārgiem inovatīviem ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, bet vietā piegādāts ūdens.

  Tikai trīs mēnešus pēc šīs lietas sākuma policija veica pirmās kratīšanas, un līdz pat šim vienīgais redzamais prokuratūras darba rezultāts Rīgas domei izteikts "brīdinājums par turpmāku likuma pārkāpuma nepieļaujamību", ko pašvaldība jau atzinusi par nepamatotu.

  Valsts policija apliecina, ka organizēta grupa 2012. gadā iniciējusi Rīgas pašvaldības uzņēmumu RS sākt iepirkuma procedūru par nanotehnoloģisko ķīmijas līdzekļu iegādāšanos, panākot, ka iepirkumā piedalīties tiek uzaicināti pašas organizētās grupas izvēlēti pretendenti. Iepriekš saskaņojot cenu piedāvājumu, iepirkuma procedūrā uzvarējušais pretendents guvis iespēju 2013.gadā pašvaldības uzņēmumam piegādāt par nanotehnoloģisķo ķīmiju uzdotas vielas, kaut arī darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu rīcībā šādu vielu nav bijis. Krāpšanas īstenošanas nolūkā, lai minētā prece tiktu pieņemta, tika viltotas preču pavadzīmes un produktu etiķetes. Tāpat, ņemot vērā kāda aizdomās turētā pienākumus pašvaldības uzņēmumā ieņemtā amatā, visticamāk, minēto krāpšanu varēja noslēpt arī no tiem darbiniekiem, kuriem minētie ķīmijas līdzekļi jālieto transportlīdzekļu apstrādē.

  Organizētā grupa sekmīgi veikusi krāpšanu viena līguma ietvaros, nolemjot to īstenot atkārtoti pēc analoģiskas kārtības. Tas attiecīgi īstenots visa 2014.gada laikā, vien nedaudz pamainot organizētās grupas dalībnieku sastāvu un kopumā RS radot zaudējumus, kuru publiski minētais apjoms ir vairāk nekā 834 000 eiro. "Rīgas satiksme", kas šajā lietā atzīta par cietušo, kompensāciju vēl nav pieteikusi.

  • Publicēta: 10.10.2018 14:27
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti