Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Dienesta viltojumā pieķertajām Preiļu pašvaldības amatpersonām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Dienesta viltojumā pieķertajām Preiļu pašvaldības amatpersonām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi

  Rīga, 7.nov., LETA. Sešām Preiļu novada domes amatpersonām, kuras iesaistītas kriminālprocesā par dienesta viltojumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

  KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka sešām personām piemērojis aizdomās turētā statusu un ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

  Piecām personām piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts. Savukārt vienai personai - aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

  Plašāku informāciju par iesaistītajām personām KNAB nesniedz.

  Starp aizdomās turētajiem, iespējams, ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un viņas vietnieks Juris Želve.

  Plivda sabiedrisko mediju portālam "Lsm.lv" noliedza KNAB pārmetumus par iespējamu viltus akta izdošanu atjaunotās Preiļu domes ēkas pieņemšanai ekspluatācijā. Tāpat viņa uzsvēra, ka notiekošais, viņasprāt, ir domes opozīcijas politiskā izrēķināšanās. Tikmēr aģentūrai LETA politiķi ilgstoši nav izdevies sazvanīt un arī domē šodien viņa neesot redzēta.

  Jau vēstīts, ka KNAB darbinieki otrdien ieradušies Preiļu novada domē un aizturējuši vairākas personas.

  KNAB paziņojis, ka kratīšanas 4.oktobrī sāktā kriminālprocesā par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

  KNAB ieguva ziņas, kas liecina, ka laikā no 2019.gada 6.augusta līdz 7.augustam četras Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

  Preiļu novada domes amatpersonas minēto aktu 2019.gada 7.augustā uzrādījušas Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektorei, kas veica būves ārpuskārtas pārbaudi.

  Minētās ēkas atjaunošana izmaksājusi 1 001 754 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

  Līgums par būvdarbu pirmo un otro kārtu ar AS "Siguldas būvmeistars" noslēgts 2018.gada aprīlī, un sākotnēja ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas darbu summa bijusi 946 546 eiro ar PVN. Vēlāk noslēgtas vairākas vienošanās, jo atklājušies neparedzēti darbi, un rezultātā pagarināts līguma izpildes termiņš, kā arī līdz 1 001 754 eiro, ieskaitot PVN, palielināta kopējā summa.

  Būvdarbi veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Publiskotā informācija liecina, ka paredzēta arī darbu trešā kārta.

  Ar "Siguldas būvmeistara" vadītāju Jāni Libkovski aģentūrai LETA nav izdevies sazināties, taču uzņēmumā aģentūrai LETA pauda, ka būvniekam pašlaik nav pieejama plašāka informācija par KNAB veikto darbu saistībā ar domes ēkas atjaunošanu.

  • Publicēta: 07.11.2019 14:35
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti