Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nākamnedēļ lems par jaunievēlētā Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Zariņa apstiprināšanu amatā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Nākamnedēļ lems par jaunievēlētā Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Zariņa apstiprināšanu amatā

  Rīga, 11.aug., LETA. Valdība nākamnedēļ lems par jaunievēlētā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora Kristapa Zariņa apstiprināšanu amatā, liecina valdības sēdes darba kārtība.

  Zariņu amatā plānots apstiprināt ar 13. septembri.

  Viņš LMA rektora amatā tika ievēlēts 28.jūnijā ar 45 Satversmes sapulces dalībnieku balsu vairākumu. Saskaņā ar akadēmijas nolikumu, rektoru ievēl amatā uz pieciem gadiem.

  Cīņā par akadēmijas rektora amatu iesaistījās arī LMA prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis un LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše.

  Līdz šim augstskolas rektors bija Aleksejs Naumovs, kurš šo amatu ieņēma kopš 2007.gada.

  Atšķirībā no pārējiem kandidātiem, Zariņš savā nākotnes redzējumā uzsvēra akadēmijas studentu starpdisciplinārās izglītības iegūšanas iespējas, praktisku doktorantūras programmu izveidi, kā arī plašāku iesaisti ''Erasmus+'' un citās ārvalstu augstskolu sadarbības programmās.

  Savukārt saistībā ar mācībspēku atalgojumu Zariņš izteicās, ka apsvērtu iespēju diferencēt atalgojumu atkarībā no studentu sasniegumiem.

  • Publicēta: 11.08.2017 19:50
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma