Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Starptautisko pirmizrādi Sanktpēterburgā piedzīvos Elitas Kļaviņas filma "Zorjana Horobraja"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Starptautisko pirmizrādi Sanktpēterburgā piedzīvos Elitas Kļaviņas filma "Zorjana Horobraja"

  Rīga, 11.sept., LETA. Starptautisko pirmizrādi piedzīvos režisores Elitas Kļaviņas veidotā dokumentālā filma "Zorjana Horobraja", kas ir režisores diplomdarbs, absolvējot kinorežijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā Kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

  No 14.septembra līdz 21.septembrim Krievijā, Sanktpēterburgā, norisināsies Starptautiskais dokumentālo, spēlfilmu un animācijas filmu festivāls "Vēstījums cilvēkam", kurā iekļauta arī Kļaviņas dokumentālā filma.

  Matīsa stāstīja, ka festivālam "Vēstījums cilvēkam" atlasītas 70 filmas no aptuveni 3000 pieteikumiem, kas saņemti no 98 valstīm. Elitas Kļaviņas veidotā dokumentālā filma "Zorjana Horobraja" iekļauta starptautiskā pilnmetrāžas dokumentālo filmu konkursā kopā ar vēl astoņām filmām no Čīles, Vācijas, Krievijas, Beļģijas, Polijas, Kataras, Kanādas, Meksikas un Maķedonijas, to skaitā ir arī nupat Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā redzētā "Medus zeme".

  Starptautiskā dokumentālo, spēlfilmu un animācijas filmu festivāla uzmanības lokā ir gan autorkino, gan jaunie kinematogrāfisti, kuriem tā ir iespēja parādīt savas filmas pasaules līmeņa kino pasākumā, skaidroja Matīsa.

  Filma "Zorjana Horobraja" tiks izrādīta arī Argentīnā, Buenosairesas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla starptautiskā konkursa programmā "Dzimte un paaudzes", un pēc tam arī festivālos Čehijā un Vācijā.

  Režisors Pēteris Krilovs stāstīja, ka "Kļaviņa ar uzteicamu spītību turējusies pie nodoma savā režijas diplomdarbā filmēt un attīstīt jau pirmajā kursā negaidīti atrasto dokumentālo stāstu par jaunas ģimenes sākumu tālos Latvijas laukos". Tāpat viņš skaidroja, šī filma ir "ievērojams dokuments par cilvēkiem, kurus citi visdrīzāk sauc par neievērojamiem".

  Režisores un aktrises Kļaviņas filma, kas veidota divu gadu garumā, pirmizrādi piedzīvoja 2019.gada 4.februārī kinoteātrī "Splendid Palace", un to joprojām demonstrē Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta "Kino visiem un visur" Latvijā organizētajos kinolektorijos un filmu seansos.

  Filmas režisore un galvenā operatore ir Elita Kļaviņa, montāžas režisore - Sandra Alksne, skaņu režisors - Artis Dukaļskis, mūzikas konsultants - Artūrs Maskats, filmas otrais operators - Aleksandrs Grebņevs, krāsu korekcija un māsterings - Krišs Roziņš. Filma tapusi Latvijas Kultūras akadēmijā sadarbībā ar filmu studiju "Air Productions". Filmas veidošanu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

  • Publicēta: 11.09.2019 11:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti