Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Mūžībā aizgājis gleznotājs Vilis Vizulis
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Mūžībā aizgājis gleznotājs Vilis Vizulis

  Rīga, 17.febr., LETA. Mūžībā aizgājis latviešu gleznotājs Vilis Vizulis, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvis Igors Dobičins.

  Vizulis ir beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, un 1997.gadā ieguva mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā.

  Dobičins norādīja, ka gleznotājs latviešu mākslā ir nozīmīgs ar savu raksturīgo piesātināto kolorītu un sapņaino smalki tverto dabas norišu vērojumu. Katra mākslinieka glezna vērtējama kā autora patiess pārdzīvojums.

  Vizulis izstādēs piedalījies kopš 1975.gada, bet Latvijas Mākslinieku savienības biedrs ir no 1980.gada. Mākslinieks piedalījies izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Ungārijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Kanādā, Austrālijā un citviet. Nozīmīgas personālizstādes bijušas galerijā "Bastejs", Agijas Sūnas mākslas galerijā un citur.

  Vizuļa darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, kā arī daudzās privātkolekcijās Eiropā, Austrālijā un ASV.

  Latvijas Mākslinieku savienība izsaka dziļu līdzjūtību gleznotāja Vizuļa tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

  Atvadīšanās no gleznotāja notiks rīt, 18.februārī, plkst.11.30 Jaunciema kapu kapličā, Rīgā.

  • Publicēta: 17.02.2017 11:53
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma