Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

EP kriminalizē gatavošanos teroraktiem un publisku kūdīšanu uz tiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  EP kriminalizē gatavošanos teroraktiem un publisku kūdīšanu uz tiem

  Rīga, 16.febr., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar 498 balsīm par, 114 pret un 29 atturoties atbalstīja jaunos Eiropas Savienības (ES) noteikumus, kas kriminalizē ne tikai pašus terorisma uzbrukumus, bet arī gatavošanos tiem.

  Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota, jaunā pretterorisma direktīva atjauninās pašreizējo ES noteikumu "ietvaru" par teroristu nodarījumiem un paplašinās to darbības jomu, iekļaujot jaunus draudus.

  Sarakstā iekļauta izceļošana no ES ar mērķi pievienoties teroristu grupējumiem un/vai atgriešanās ES ar mērķi īstenot teroraktu, vervēšana terorisma nolūkiem, apmācību saņemšana un sniegšana terorisma nolūkos, kā arī atbalstīšana, līdzdalība vai mēģinājums veikt uzbrukumu. Tāpat sarakstā iekļauta publiska kūdīšana teroraktiem vai to cildināšana, kā arī terorisma darbību vai teroristu grupējumu finansēšana.

  Likums iekļauj arī noteikumus par terorisma upuru aizsardzību, lai nodrošinātu, ka upuri un viņu ģimenes uzbrukuma gadījumā nekavējoties saņemtu palīdzību. Piemēram, ES dalībvalstīm ir jānodrošina, ka ir ieviesti atbalsta pakalpojumi, lai palīdzētu ģimenēm noskaidrot, kurā slimnīcā nogādāts viņu radinieks, kā arī lai palīdzēt upuriem atgriezties savās izcelsmes valstīs, ja tie ir cietuši uzbrukumā, apmeklējot citu ES valsti. Atbalstam jāiekļauj arī medicīniskā un psiholoģiskā palīdzība, kā arī konsultācijas juridiskos un finanšu jautājumos, piemēram, atlīdzību pieteikumu gadījumā.

  No brīža, kad jaunie noteikumi tiek publicēti ES Oficiālajā Vēstnesī, ES dalībvalstīm būs 18 mēneši, lai tos piemērotu - transponētu nacionālo valstu tiesību aktos.

  Lielbritānijai un Īrijai direktīva nav saistoša, bet tās var informēt Eiropas Komisiju par savu nodomu izvēlēties, ja tās vēlas to piemērot. Dānija netiks iekļauta direktīvā.

  Ceturtdien EP apstiprināja arī jaunus noteikumus, lai pastiprinātu pārbaudes uz ES ārējām robežām nolūkā uzlabot ES iekšējo drošību.

  • Publicēta: 16.02.2017 15:05
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma