Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Eslingenas Dziesmu svētkos Vācijā piedalīsies ap 600 dalībnieku
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Eslingenas Dziesmu svētkos Vācijā piedalīsies ap 600 dalībnieku

  Rīga, 18.maijs, LETA. Eslingenas Dziesmu svētkos Vācijā no 16.jūnija līdz 18.jūnijam piedalīsies ap 600 dalībnieku, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Laura Putāne.

  Svētki tiek rīkoti, godinot 1947.gadā notikušos Latviešu dziesmu svētkus Eslingenā, kas bija viens no nozīmīgākajiem pēckara latviešu diasporas kultūras dzīves notikumiem.

  Putāne sacīja, ka svētkos piedalīsies dziedātāji, dejotāji un folkloristi no 11 valstīm, gan no Eiropas, gan arī no Kanādas, Austrālijas un Latvijas. Šajos svētkos iecerēts tuvināt un vienot gan trimdas jeb vecās paaudzes latviešus, gan diasporu jeb tautiešus, kas uz ārzemēm pārcēlušies salīdzinoši nesen.

  Svētkos piedalīsies bijusī valsts prezidente un svētku patronese Vaira Vīķe - Freiberga, Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts un Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

  Svētki sāksies piektdien, 16.jūnijā desmitos no rīta, ar atklāšanas dievkalpojumu Eslingenas Dienvidu baznīcā plkst.11.15 notiks svētku gājiens cauri pilsētai. Gājiena dalībnieki dosies caur tām pašām ielām un pagalmiem, kuros mitinājās latviešu ģimenes pirms 70 gadiem.

  Taču svētku svinīgā atklāšana notiks pilsētas tirgus laukumā plkst.12.30, bet plkst.14 norisināsies pasākums "Tikšanās ar Jāzepu Vītolu". Laikā no plkst.15 un 18 tirgus laukumā, stacijas laukumā un citviet pilsētā uzstāsies dažādi latviešu mākslinieciskie kolektīvi.

  17.jūnijā pilsētā notiks divi lielkoncerti - koru kopkoncerts plkst.12, un dejotāju koncerts plkst.15. Savukārt sestdienas vakara koncertā uzstāsies grupas "Dzelzs Vilks", "Liepupes vīru ansamblis Vēja muzikanti" un "Austrumkalns".

  Savukārt 18.jūnijā plkst.19 norisināsies "Tikšanās ar bijušajiem eslingeniešiem", kurā tiks atklāta grāmata "Atmiņas par Eslingenu". Bet koncertā plkst.14 būs klausāma Mārtiņa Brauna mesa "Daugava" Latvijas Universitātes vīru kora "Dziedonis" un Rīgas Tehniskās Universitātes vīru kora "Gaudeamus" izpildījumā kopā ar Mārtiņu Braunu pie klavierēm.

  • Publicēta: 18.05.2017 14:23
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma