Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Sutas un Beļcovas muzejā norisināsies diskusija ar Latvijā populāriem karikatūristiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Sutas un Beļcovas muzejā norisināsies diskusija ar Latvijā populāriem karikatūristiem

  Rīga, 7.febr., LETA. Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā 19.februārī plkst.17.30 norisināsies diskusija ar pašmāju karikatūristiem Ernests Kļaviņu, Agri Liepiņu, Ēriku Ošu, Gati Šļūku un Romanu Vitkovski, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

  Mākslinieki pasākuma laikā stāstīs par savu zīmējumu tapšanu, kariķēto personu vai notikumu izvēli, sabiedrības reakciju uz viņu darbu, kā arī citiem aspektiem mākslas darbu radīšanā.

  Liepiņš (1959) ir grafiķis un senās Latvijas vēstures pētnieks, savulaik zīmējis karikatūras žurnālā "Dadzis" un laikrakstā "Lauku Avīze", kopš 1993.gada zīmē laikrakstam "Dienas Bizness", savukārt Ošs (1927) gandrīz 40 gadus strādājis žurnālā "Dadzis", un no 1994.gada karikatūras zīmē "Latvijas avīzei".

  Šļūka (1979) ir karikatūrists, kurš komiskus zīmējumus sācis jau darināt, mācoties pirmajā klasē. Karikatūras publicētas laikrakstos "Sakaru vēstis", "Zeme", "Fokuss", "Neatkarīgā rīta avīze", žurnālos "Autobild Latvija", "Golfs.lv", "FHM", vairāk nekā desmit gadus reizi nedēļā tika zīmēta "Sporta avīzes" karikatūra. Kopš 1998.gada strādā "Latvijas avīzē".

  Vitkovska (1948) karikatūras publicētas avīzēs "Literatūra un Māksla", "Atmoda", "Neatkarīgā Rīta Avīze", "Diena", "Jūrmala", "Elpa" u.c., kā arī žurnālos "Liesma", "Zinātne un Mēs", "Nedēļa", "Dārzs un Drava" utt. Ilustrētas vairāk nekā 130 grāmatas un bukleti.

  • Publicēta: 07.02.2019 16:15
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti