Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgā notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgā notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot"

  Rīga, 4.jūn., LETA. No 7.jūnija līdz 11.jūnijam dažādās Rīgas vietās norisināsies ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot", kurā būs iespēja redzēt Āzijas mākslinieku izrādes, notiks trīs Latvijas horeogrāfu darbu pirmizrādes, viesmākslinieku vadītas meistarklases un dejas mākslai veltītas diskusijas, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

  "Laiks dejot 2019" centrā būšot "Jaunā Āzijas deja" (New Asian Dance), kuru festivāla mākslinieciskā direktore Olga Žitluhina raksturojusi kā tradīcijās balstītu, vienlaikus novatorisku un ļoti atšķirīgu: "Šajā reģionā, īpaši Indijā un Šrilankā, ir ļoti spēcīgas dejas tradīcijas. Mākslinieki, kurus varēs redzēt festivālā, neiet pret tradīcijām, bet iet tālāk, izmantojot senās ķermeniskās zināšanas. Festivālā būs iespēja redzēt, ka Dienvidāzijas cilvēku ķermeņi kustas citādāk. Tās ir ļoti smalkas attiecības ar kustību. Patiesā sapratne jau veidojas caur ķermeni, nevis verbāli."

  Rīgā ar izrādēm viesosies "T.H.E Dance Company" un horeogrāfs Kuiks Svī Būns no Singapūras, indiešu horeogrāfs un dejotājs Suržits Nongmeikapams, Ņujorkā dzīvojošā filipīniešu izcelsmes horeogrāfe un dejotāja Mišele Bulē, šrilankiešu māksliniece Venuri Perera, tibetiešu izcelsmes neatkarīgais skatuves mākslinieks Cai Rans Rens Kvings. Savukārt Ķīnas mākslinieku duets Sjao Ke un Zi Hans, uzturoties rezidencē Latvijā, strādā ar Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas programmās studentiem, kuri piedalīsies arī izrādē "Chiname".

  Būtiska "Laiks dejot" sastāvdaļa būšot Latvijas laikmetīgās dejas prezentācija. Šogad festivāla ietvaros pirmizrādes piedzīvos trīs Latvijas horeogrāfu jaundarbi: Evas Kronbergas un Jāņa Putniņa izrāde "Ideal Fe[male]", Andra Kačanovska solo darbs "Vientuļais gans" un latviešu/lietuviešu skatuves mākslinieku tandēma Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites dejas izrāde "Labrys".

  Festivāla programmu papildinās ārvalstu pasniedzēju vadītas meistarklases, dejas improvizācijas džemsesija horeogrāfes un pedagoģes Ilzes Zīriņas vadībā un dejas kritiķes, kuratores un dramaturģes Intas Balodes vadītas diskusijas.

  Festivāls "Laiks dejot" aizsākās 1998.gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas attīstījies par starptautisku festivālu un centrālo Latvijas laikmetīgās dejas notikumu. Festivālā viesojušies dalībnieki no vairāk nekā trīsdesmit valstīm.

  • Publicēta: 04.06.2019 13:08
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti