Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Divi policisti notiesāti par krāpšanos ar spēļu automātiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Divi policisti notiesāti par krāpšanos ar spēļu automātiem

  Rīga, 9.jūn., LETA. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piespriedusi pusotru gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu diviem bijušajiem Valsts policijas (VP) darbiniekiem, kuri notiesāti par krāpšanos spēļu zālēs, izmantojot datorsistēmas, noskaidroja aģentūra LETA.

  Nozieguma izdarīšanas brīdī abi bija VP amatpersonas.

  Savukārt viņu līdzzinātājam - kādam ārvalstu pilsonim, piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu vienu mēnesi un septiņām dienām, kā arī viņam liegts ieceļot Latvijā trīs gadus.

  Publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā norādīts, ka pērn janvārī trijotne vienojās realizēt krāpšanu no azartspēļu uzņēmuma, uzstādot speciālu iekārtu uz spēļu automāta, kas ļautu izmainīt azartspēļu automāta spēles gaitu, izsaukt bonusu spēles un attiecīgi laimēt naudas laimestus.

  Abu policistu pienākumos ietilpis atrast personu, kas strādā azartspēļu uzņēmumā un nodot tai speciāli pielāgotu iekārtu, lai uzstādītu to uz azartspēļu automāta. Pēc tam, kad iekārta bija uzstādīta, darbiniekam tika samaksāti 1000 eiro.

  Mēnesi vēlāk uz spēļu zāli devās notiesātais ārzemnieks, kurš apsēdās pie automāta, uz kura bija uzstādīta krāpniecībā izmantotā iekārta. Ārzemnieks spēles gaitā izmantoja specifiskas kombinācijas, pēc kuru ievadīšanas viņš guva laimestu 2500 eiro apmērā.

  Tiesas spriedumā arī norādīts, ka sods piemērots pēc tam, kad apsūdzētās personas noslēdza vienošanos ar prokuroru.

  LETA jau vēstīja, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) pērn jūlijā lūdza prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret šīm personām.

  Kriminālprocess tika sākts 2018.gada sākumā aizdomās par datorkrāpšanu organizētā grupā. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā bijušas iesaistītas arī divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, kā arī Krievijas un Ukrainas pilsoņi.

  Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka, darbojoties organizētā grupā, personas realizēja krāpšanas shēmu spēļu automātos. Izmantojot speciāli pielāgotu programmatūru, ko ievieto spēļu aparātā, pēc speciāla koda ievadīšanas tika mainīta aparāta spēles gaita, un laimēti ievērojami naudas laimesti.

  Personas aizturētas uzreiz pēc spēļu laimesta saņemšanas. Valsts policijas amatpersonas aizturētas ārpus dienesta pienākumu veikšanas laika.

  • Publicēta: 09.06.2019 09:16
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti