Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Raiņa un Aspazijas muzejs Eiropas Muzeju gada balvas konkursā saņēmis speciālo atzinību
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Raiņa un Aspazijas muzejs Eiropas Muzeju gada balvas konkursā saņēmis speciālo atzinību

  Rīga, 14.maijs, LETA. Raiņa un Aspazijas muzejs Eiropas Muzeju gada balvas konkursā saņēmis speciālo atzinību, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale.

  Pēc viņas paustā, Eiropas Muzeju forums sadarbībā ar Eiropas Padomi, kopš 1977.gada organizējot Eiropas Muzeju gada balvas konkursu, izceļ izcilības un inovāciju nozīmību muzeju darbībā, tādējādi akcentējot muzeju lomu Eiropas kultūras daudzveidībā. Balvas galvenie kritēriji ir muzeja unikalitāte un oriģinalitāte, muzeja komunikācijas kvalitāte, kā arī muzeja pieejamība sabiedrībai.

  Uz balvu pretendēt var ikviens Eiropas muzejs, kura darbībā pēdējo gadu laikā ieviestas būtiskas izmaiņas, tostarp veikta ēku celtniecība vai renovācija, izveidotas jaunas ekspozīcijas un notikušas citas izmaiņas.

  Kokale informēja, ka Latviju šī gada konkursā pārstāvēja trīs muzeji - Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Motormuzejs un Raiņa un Aspazijas muzejs. Visi Latvijas pieteiktie muzeji tika nominēti balvai un aicināti piedalījās Eiropas Muzeju foruma rīkotajā pasākumā Varšavā, lai prezentētu savu redzējumu par muzeja darbību un izmaiņām tajā. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Rīgas Motormuzejs tika cildināti par sasniegumiem, sekmējot muzeju darba sabiedrisko jeb publisko kvalitāti.

  Raiņa un Aspazijas muzejs ieguva Speciālo balvu, kuras pamatojumā teikts, ka "muzejs ļoti aizkustinoši vēsta par divu savstarpēji saistītu, ražīgu, politikā iesaistītu personību triumfa brīžiem un pārbaudījumiem, kas var būt iedvesmas avots ikvienam. Muzeja ekspozīcijas un aktivitātes aktualizē 21.gadsimtam nozīmīgas rakstnieku daiļrades tēmas, piemēram, cilvēktiesības un sieviešu tiesības, kam ir būtiska ietekme mūsdienu sabiedrībā".

  Kā norāda KM Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns, Latvijas muzeju nominēšana Eiropas Muzeju gada balvai un Speciālās atzinības saņemšana apliecina, ka muzeju izvirzītie mērķi, izvēlētie risinājumi, darba metodes tiek atzītas par mūsdienīgām un sabiedriski nozīmīgām Eiropas kontekstā, ka Latvijas muzeji spēj pārliecinoši darboties vienā arēnā ar labākajiem Eiropas muzejiem.

  Galveno Eiropas Muzeju gada balvu šogad saņēma Dizaina muzejs Londonā, bet Keneta Hadsona balvu - Igaunijas Nacionālais muzejs Tartu.

  Latvijas muzeji Eiropas Muzeju gada balvas konkursā piedalās kopš 1996.gada, kad Speciālo atzinību saņēma Turaidas muzejrezervāts. Speciālo atzinību 2013.gadā saņēmis arī Mākslas muzejs "Rīgas Birža", savukārt 2014.gadā Keneta Hadsona balvu - Žaņa Lipkes memoriāls.

  • Publicēta: 14.05.2018 16:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti