LETA
Ziņas
Šī informācija 18.01.2017. 08:01 ir izdrukāta no http://leta.lv/home/important/33B0E645-B01E-4C98-A30B-2AFC966DEBAD/

Noslīcis šogad pirmais zemledus makšķernieks

Rīga, 10.janv., LETA. Jelgavas novadā otrdien no dīķa ugunsdzēsēji izcēluši šogad pirmo noslīkušo zemledus makšķernieku, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābēji šodien saņēma izsaukumu, jo garāmgājēji redzējuši dīķa krastā mantas. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieraudzīja, ka apmēram, 20 metrus no krasta ledū ielūzis 70 gadus vecs sirmgalvis. Vīrietis bija iesalis un acīmredzot nelaimē nokļuvis pirms kāda laika, iespējams, vienas dienas. Vīrietis atradies vertikālā pozīcijā, taču precīzus nāves iemeslus skaidros policija.

Dīķa ledus bija vienu līdz pusotra centimetra biezs.

Jau ziņots, ka aizvadītajos piecos gados ugunsdzēsēji-glābēji no ūdenstilpnēm izcēluši vairāk noslīkušu cilvēku, nekā gāja bojā ugunsgrēkos. Salīdzinoši pērn no ūdenstilpnēm izcelti 110 noslīkuši cilvēki, bet ugunsgrēkos gāja bojā 95.

Tas skaidrojams ar cilvēku pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības izraisītiem traģiskiem negadījumiem, atpūšoties tieši pie ūdenstilpnēm peldsezonas laikā, norāda VUGD.

Publicēta: 10.01.2017 17:59
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.