Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ar muzikālu interpretāciju par Skulmes gleznu sāksies izstāžu cikls "Skaņai vajag mākslu"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Ar muzikālu interpretāciju par Skulmes gleznu sāksies izstāžu cikls "Skaņai vajag mākslu"

  Rīga, 11.jūn., LETA. Nākamnedēļ, 19.jūnijā, plkst.18 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā ar grupas "Instrumenti" muzikālo interpretāciju par gleznotājas Džemmas Skulmes gleznu "Putnubiedēklis" tiks atklāta pirmā izstāde projektā "Skaņai vajag mākslu", aģentūru LETA informēja fonda "Mākslai vajag telpu" vadītāja Katrīna Jaunupe.

  Viņa informēja, ka trīs mēnešu garumā Kalnciema ielā 36/38 norisināsies starpdisciplinārs mūzikas un vizuālās mākslas notikums, kurā satiksies atzīti latviešu mūziķi un komponisti, lai transformētu vizuālo valodu fiziski netveramā formā.

  Jaunākā fonda Vasaras mājas sezona tiks atklāta ar grupas "Instrumenti" jaunradīto skaņdarbu par Zuzānu kolekcijā esošo Skulmes darbu "Putnubiedēklis". Izstādes scenogrāfiju veido jaunā māksliniece Marija Ulmane.

  Skulmes daiļradē tēma "Putnubiedēkļi" radās ap 1982.gadu, laikā, kad mākslinieces sociālā dzīve, tostarp dalība politiskos procesos un iestāšanās par sabiedrības interesēm, arvien vairāk apgrūtināja iespēju pilnībā nodoties glezniecībai. Tā vietā, lai radītu jaunus darbus, krājās nelielas piezīmju un skiču lapiņas, kurās arvien biežāk bija manāms krusta simbola izmantojums. Putnubiedēkļa tēlam cauri iet krusta zīme - kā visa sākums un nobeigums, ļaujot vilkt paralēles ar krustā sistā tēlu. "Tā tapušas daudzu manu gleznu uzbūves, un tas jūtams pat vienas figūras kompozīcijās. Mana roka to darījusi neatkarīgi no gribas," stāsta māksliniece.

  Šo pašu principu savā skaņdarbā izmantojuši grupas "Instrumenti" mūziķi - Jānis Šipkēvics, Gatis Zaķis un Reinis Sējāns, radot eksperimentālu kompozīciju, kurā "smalki triepieni un droši ieklāti laukumi atdarināti ar dažādu skaņu variācijām".

  Grupas sadarbība ar mākslinieci aizsākusies jau pirms vairāk nekā gada ar nejaušu satikšanos, kas pārtapa studijas albumā "Atkala", kam Skulme veidojusi vizuālo noformējumu. Izstādē Vasaras mājā skatāma procesa apgrieztā versija, jo šoreiz skaņa iedzīvinās vienu no leģendārās latviešu mākslinieces gleznojumiem, uzsver Jaunupe.

  • Publicēta: 11.06.2018 12:09
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti