Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Purvīša balvai par izstādi "Porcelāns un apzinātie sapņi" nominēts mākslinieks Dainis Pundurs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Purvīša balvai par izstādi "Porcelāns un apzinātie sapņi" nominēts mākslinieks Dainis Pundurs

  Rīga, 11.janv., LETA. Purvīša balvas ekspertu darba grupa 2017.gada pēdējā ceturksnī balvai nominējusi Daini Punduru par izstādi "Porcelāns un apzinātie sapņi" galerijā "Daugava", aģentūru LETA informēja balvas rīkotāju pārstāve Dagne Dāboliņa.

  Nominācijas pamatojumā minēts, ka mākslinieks porcelānu meistarīgi pārveidojis skulptūrās, kas ne tikai reāli rotē, bet arī statiskā veidā hipnotizē ar spraišļoto uzbūvi un maģisko ritmu. "Moduļu sistēmas atkārtojums gaisīgajos puzuros atgādina par kosmisko sakārtotību, kur cilvēka radīta nejaušība (skatītāja leņķis) paver bezgalīgas vērošanas iespējas, katru reizi piedāvājot jaunu telpas pieredzi un brīvu vietu kontemplācijai," skaidroja balvas ekspertu darba grupas locekle, Mūkusalas Mākslas salona vadītāja Sniedze Kāle.

  Balvas ekspertu darba grupa laika posmā no 2017.gada 1.oktobra līdz 31.decembrim izvērtēja kopskaitā izvērtēja deviņus mākslas notikumus.

  Pundura izstāde galerijā "Daugava" tika atklāta pagājušā gada 6.decembrī, un to iespējams aplūkot vēl līdz šī gada 27.janvārim.

  Sesto Purvīša balvu plānots pasniegt 2019.gada aprīlī. Līdz šim tai nominēti mākslinieki Paula Liepa, Evelīna Vida, Andrē Vida, Ieva Epnere, Jānis Avotiņš, Guntars Sietiņš, Helēna Heinrihsone, Rasas un Raitis Šmiti, Atis Jākobsons un Anna Ķirse.

  • Publicēta: 11.01.2018 14:21
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti