Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"KPV LV" vairākos Saeimas balsojumos vēršas pret topošo partneru aizejošajiem ministriem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  "KPV LV" vairākos Saeimas balsojumos vēršas pret topošo partneru aizejošajiem ministriem

  Rīga, 10.janv., LETA. Partijas "KPV LV" Saeimas deputāti ceturtdien vairākos parlamenta balsojumos vērsās pret topošās koalīcijas partnera - "Jaunās Vienotības" (JV) - deputātiem Arvilu Ašeradenu un Edgaru Rinkēviču, kuri ir ministri aizejošajā valdībā.

  Neraugoties uz to, ka "KPV LV" un JV patlaban risina sarunas par iespējamu kopīgu strādāšanu nākamajā koalīcijā, "KPV LV" atbalstīja "Saskaņas" demisijas pieprasījumu JV līderim, aizejošās valdības ekonomikas ministram Ašeradenam. Saeimas vairākums gan šo demisijas pieprasījumu noraidīja.

  Par Ašeradena demisiju nobalsoja deputāti no pieprasījumu iesniegušās "Saskaņas" frakcijas, kuriem piebalsoja "KPV LV" frakcija un deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), kopā savācot 35 balsis. Pret Ašeradena demisiju nobalsoja 53 deputāti, bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) balsojumā atturējās.

  Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

  Saeima ceturtdien arī nodeva izskatīšanai atbildīgajā komisijā "KPV LV" un deputātes Jūlijas Stepaņenko pieprasījumu ārlietu ministram Rinkēvičam par Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcību saistībā ar ANO Migrācijas paktu un ANO Bēgļu paktu.

  Deputāti norāda, ka Saeima aicināja valdību nepievienoties Migrācijas paktam. "Neskatoties uz [Saeimas] lēmumā pausto nepārprotamo noraidījumu Migrācijas paktam un Latvijas sabiedrības pausto nostāju (..), Latvijas pārstāvis ANO Ģenerālajā asamblejā par Migrācijas paktu atturējās, nevis balsoja "pret"," norādīts pieprasījumā.

  Parlamentārieši arī vērš uzmanību, ka, "neinformējot sabiedrību un likumdevēju par plānotajām darbībām un saviem nodomiem", Ārlietu ministrijas pārstāvis balsojumā atbalstījis citu dokumentu - Bēgļu paktu.

  Pieprasījumā "KPV LV" un Stepaņenko pārmet ĀM neprecizitātes Migrācijas pakta neoficiālajā tulkojumā, kā arī taujā par to, kāpēc izdarītas attiecīgas izvēles augstāk minētajos jautājumos.

  Deputāti Rinkēvičam adresējuši arī vairākus citus saistītus jautājumus.

  Tāpat "KPV LV" pārstāve parakstījusi priekšlikumu par virzību uz obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu jau šī gada pavasarī, lai gan EM Ašeradena vadībā piedāvāja OIK atcelt no 2022.gada.

  Patlaban notiekošajās jaunās valdības veidošanas sarunās kopā ar "KPV LV" un JV piedalās arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, apvienība "Attīstībai/Par!" un Jaunā konservatīvā partija, bet sarunās nav iesaistīts aizejošās valdības vadošais politiskais spēks - Zaļo un zemnieku savienība, kā arī ilgstoši opozīcijā strādājusī "Saskaņa".

  "KPV LV" gan vēl nav devusi pavisam skaidru atbildi, vai un cik daudz tās deputāti balsos par JV pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. Bez "KPV LV" atbalsta Kariņa valdībai teorētiski būtu garantētas 50 Saeimas deputātu balsis.

  Ašeradens "KPV LV" ceturtdienas aktivitātes Saeimā attiecībā uz JV politiķiem nesaista ar jaunās valdības veidošanas procesu, bet to uztver kā vērtējumu aizejošajam Ministru kabinetam. Savukārt jaunās valdības veidošana ir cits, nesaistāms jautājums, un pašlaik notiek darbs pie tās deklarācijas jeb darāmo darbu apkopojuma izveidošanas, skaidroja politiķis.

  Ašeradens aģentūrai LETA pauda, ka "KPV LV" rīcība skaidrojama ar tās iebildumiem pret OIK. Viņš norādīja, ka ir piedāvājis OIK atcelšanu veikt trīs gados, savukārt, ja "KPV LV" piedāvā citu tiesisku risinājumu, tad var "doties uz priekšu" arī ar šīs partijas piedāvājumu.

  Politiķis arī pauda, ka pēc ceturtdienas balsojuma ir izveidojusies ļoti interesanta situācija, jo viņš esot vienīgais aizejošās valdības ministrs, kurš saņēmis jaunās, 13.Saeimas uzticību.

  • Publicēta: 10.01.2019 12:42
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti