Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Priekšvēlēšanu gaisotnē plāno ieviest jaunu svētku dienu - 11.novembri
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Priekšvēlēšanu gaisotnē plāno ieviest jaunu svētku dienu - 11.novembri

  Rīga, 12.marts, LETA. Saeimas vēlēšanu gadā valdošo koalīciju pārstāvošās partijas "Vienotība" politiķi nākuši klajā ar iniciatīvu noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā tiktu godināti latviešu karavīri. Koalīcijas partneri šo priekšlikumu sliecas atbalstīt.

  Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka ZZS varētu atbalstīt šo ierosinājumu. Arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintras pauda, ka VL-TB/LNNK jau sen bija diskusija par šādu ieceri un VL-TB/LNNK to atbalsta.

  Tāpat Saeimas šonedēļ skatīs VL-TB/LNNK rosināto likumprojektu, lai 16.martu noteiktu par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu. Dzintars uzsvēra, ka šī būtu atgriešanās pie vēsturiskā taisnīguma.

  Koalīcijas partneri gan pagaidām nesteidz paust atbalstu šādam priekšlikumam par 16.martu, norādot, ka par to vēl diskutēs Saeimas frakcijas. Krauze uzsvēra, ka šis ir "ļoti sensitīvs jautājums", tāpēc tas jāizdiskutē frakcijas sēdē. Arī "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kozlovskis sacīja, ka nevēlas prognozēt "Vienotības" lēmumu - par to diskutēs Saeimas frakcijas.

  Ja 11.novembri noteiktu par svētku dienu, tad šajā dienā būtu brīvdiena. Ja 16.marts būtu piemiņas dienas, tad tā nebūtu brīvdiena.

  Uzņēmēju organizāciju ieskatā, iecere noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu būtu jāvērtē arī no tautsaimniecības viedokļa, aģentūrai LETA pauda Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

  LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš teica, ka 11.novembra noteikšana par oficiālu svētku dienu ir politiska rakstura jautājums. LTRK vēl neesot lēmusi par šo priekšlikumu. Vienlaikus iecere kādu dienu noteikt par oficiālu svētku dienu ir jāvērtē arī no tautsaimniecības viedokļa.

  "Ir virkne sektoru, kas iegūst no tā, ja kādu dienu papildus nosaka par svētku dienu. Tās ir nozares, kas saistītas ar iepirkšanos, atpūtas un izklaides industriju. Savukārt rūpniecības un citu pakalpojumu sektoriem, kas nav saistīti ar atpūtas industriju, tā ir vēl viena diena, kad cilvēki nenāk uz darbu. Tas nozīmē, ka mazāk preces vai pakalpojumus var saražot. Tas, protams, negatīvi ietekmē tautsaimniecību," teica Endziņš.

  Vienlaikus viņš piebilda, ka personiski uzskata Lāčplēša dienu par patriotiskiem svētkiem, kuras noteikšana par oficiālu svētku dienu ir vērtējama pozitīvi. "Man Lāčplēša diena ir sirdij tuva, vienmēr šajā dienā ar ģimeni dodamies nolikt pa svecītei. Tā ir tāda patriotiska diena un no šāda viedokļa tautas pašapziņai tas būtu atbilstoši," teica Endziņš.

  Arī LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs aģentūrai LETA uzsvēra, ka 11.novembra noteikšana par oficiālu svētku diena ir politiska rakstura jautājums. "Šis jautājums ir tik lielā mērā politisks, ka mēs to vēl neesam skatījuši," teica Gavrilovs, piebilstot, ka LDDK argumenti attiecībā uz šo priekšlikumu nebūtu noteicošais valdošās koalīcijas lēmumam, it sevišķi, priekšvēlēšanu laikā. Vienlaikus viņš teica, ka šis jautājums būtu jāskata arī no darba tirgus, uzņēmējdarbības un darba devēju viedokļa.

  http://www.leta.lv/ontheweb/item/4f651e8b-c016-48d9-bfb3-f0e1ac212496/

  • Publicēta: 12.03.2018 17:06
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti