Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

LKS valdes locekli plāno saukt pie kriminālatbildības par Latvijas okupācijas noliegšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  LKS valdes locekli plāno saukt pie kriminālatbildības par Latvijas okupācijas noliegšanu

  Rīga, 19.nov., LETA. Valsts drošības dienests (VDD) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) valdes locekli Aleksandru Fileju par Latvijas okupācijas noliegšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

  VDD aģentūru LETA informēja, ka kriminālvajāšanu rosināts sākts pret kādu Latvijas pilsoni par Latvijas okupācijas publisku noliegšanu un PSRS īstenoto kara noziegumu slavināšanu.

  Persona savā sociālā tīkla "Facebook" profilā šogad 17.jūnijā - Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā - publicēja "apsveikumu svētkos". VDD vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940.gada 17.jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

  Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz  brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

  Lieta nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, kurai tagad saskaņā ar likumu tuvākajā laikā būs jāizlemj, vai personai uzrādīt apsūdzību.

  Jau ziņots, ka Filejs šogad pavasarī tika ievēlēts par vienu no LKS valdes locekļiem. LKS pārstāvji jau iepriekš figurējuši vai turpina būt iesaistīti dažādos VDD izmeklētos kriminālprocesos.

  • Publicēta: 19.11.2019 14:07
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti