Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Fitch" saglabājusi Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Fitch" saglabājusi Latvijas kredītreitingu "A-" līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu

  Rīga, 12.apr., LETA. Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch Ratings" ("Fitch") saglabājusi Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā "A-" līmenī, saglabājot stabilu nākotnes perspektīvu.

  "Fitch" atzīmē, ka galvenie faktori, kas uztur Latvijas kredītreitingu augstajā "A-" līmenī, ir spēcīgās valsts finanses, kā arī institucionālais noturīgums un uzticamā politiskā struktūra, ko dod dalība Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā.

  Savukārt kā Latvijas trūkumus "Fitch" min zemo iedzīvotāju ienākumu līmeni, kā arī augstāku iekšzemes kopprodukta (IKP) nepastāvību un ārējo parādsaistību līmeni salīdzinājumā ar citām valstīm, kurām noteikts līdzīgs kredītreitings.

  "Fitch" norāda, ka Latvijas ekonomika pērn pieauga par 4,8%, reģistrējot pēdējos septiņos gados straujāko izaugsmi. Ekonomikas izaugsmi galvenokārt veicināja ļoti spēcīgā investīciju aktivitāte otrajā pusgadā, pateicoties Eiropas Savienības (ES) fondu apguvei. Aģentūra gan prognozē, ka investīciju pieaugums šogad un nākamgad palēnināsies, kas kopīgi ar vājāku ārējo pieprasījumu negatīvi ietekmēs ekonomikas izaugsmi.

  Aģentūra prognozē, ka Latvijas vidējais IKP izaugsmes temps šogad un nākamgad veidos 3,1%. Tāpat "Fitch" uzskata, ka Ziemeļvalstu bankas turpinās spēlēt nozīmīgu lomu valstī un iekšzemes banku sektoru būtiski neietekmēs situācijas attīstība nerezidentus apkalpojošajā sektorā.

  • Publicēta: 13.04.2019 08:08
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti