Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Putnu vērošanas dienās Latvijā ziņots par 150 putnu sugām
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Putnu vērošanas dienās Latvijā ziņots par 150 putnu sugām

  Rīga, 7.okt., LETA. Nedēļas nogalē notikušajās Eiropas Putnu vērošanas dienās Latvijā ziņots par 46 946 putniem, kas pārstāv vairāk nekā 150 sugas, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Latvijā Lāsma Semerova.

  Eiropas Putnu vērošanas dienās novērotos putnus uzskaita un apkopo gan katrā dalībvalstī, gan visā reģionā kopumā, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus. Šogad 35 valstīs notikuši 1089 pasākumi, kuros novēroti četri miljoni putnu.

  Latvijā visbiežāk ziņots par pelēko vārnu - 55 reizes, lielo zīlīti - 47 reizes, sīli - 42, melno meža strazdu - 38, meža pīli - 38, peļu klijānu - 36 un žagatu - 36 reizes.

  Tikmēr visbagātīgāk nedēļas nogalē Eiropā novērotas baltvaigu zosis - 918 859 putni, lauku baloži - 718 625 un mājas strazdi - 309 306. Savukārt Latvijā tie bijuši lauku baloži - 7294 putni, žubītes - 3264, ķīvītes - 3150, mājas strazdi - 2911, lauči - 2397, kajaki - 2194 un lielie ķīri - 2175.

  "Eiropas neparastāko novērojumu vidū ir Sibīrijas čakstes novērojums Zviedrijā, kas ir tikai otrā reize, kad putns ir fiksēts šai valstī. Starp interesantākajiem novērojumiem Latvijā minams lielgalvis - tā ir samērā reti novērojama nirējpīle, kas Latvijā ir rets ieceļotājs un ligzdotājs. Šogad septiņi šīs sugas pārstāvji novēroti Ķemeru Nacionālajā parkā," stāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants.

  Vēl šī rudens interesantākajos novērojumos Latvijā ietilpst dzeltensvītru ķauķītis, jūras šņibītis, Lapzemes stērste un sarkanā klija, sacīja pasākuma rīkotāji. Novēroto putnu vidū ir uzskaitītas arī pūces, tai skaitā, ausainā pūce - astoņas reizes, bikšainais apogs - septiņas reizes, apodziņš - piecas reizes, kā arī ziņots par divām purva pūcēm, vienu meža pūci un arī ūpi.

  Semerova sacīja, ka šoruden Latvijā dalībnieku interese ir augusi - 30 pasākumos iesaistījās vairāk nekā 600 dalībnieku.

  Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas - 1993.gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb "EuroBirdwatch". To organizē lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē "BirdLife International", kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

  • Publicēta: 07.10.2019 09:37
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti