LETA
Ziņas
Šī informācija 25.09.2017. 23:25 ir izdrukāta no http://leta.lv/home/important/03BEE43D-B454-4543-9936-A094736CAA7A/

Suntažos notiks debess vērotāju salidojums

Valmiera, 13.sept., LETA. 16.septemrbī SIA "StarSpace" observatorijā netālu no Suntažiem notiks ikgadējais rudens debess vērotāju salidojums jeb "StarParty", kura laikā tiks atzīmēta planētu izpētes misijas "Cassini" noslēgums, aģentūrai LETA pavēstīja pasākuma pārstāve Anna Gintere.

Pasākumā uzstāsies Latvijas universitātes Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks, astronomijas entuziasti Jānis Jaunbergs un Andis Zariņš, kā arī Ventspils augstskolas docents un vadošais pētnieks Aigars Krauze .

""Cassini" misijas noslēgums ir skumjš brīdis ikvienam astronomijas profesionālim un entuziastam. Šī misija ir darbojusies vairāk nekā 10 gadus, apgādājot zinātniekus ar datiem. Tomēr ne tikai profesionālā pasaule ir priecājusies par šo raženo misiju. Domāju, ka liela daļa no mums, redzot Saturna, tā gredzenu vai pavadoņu fotogrāfijas internetā, visticamāk ir skatījušās uz to, ko fotografējušas "Cassini" kameras. Šīs misijas devums ir mainījis priekšstatus ne tikai par tālo Saturnu, bet arī vistiešākajā veidā paplašinājis iespējas meklēt dzīvību Saules sistēmā," par tēmas izvēli stāsta "StarSpace" observatorijas vadītājs Arnis Ginters.

Pasākums notiks Ogres novadā, Suntažu pagastā, "Kaltiņos" - "StarSpace" observatorijā. "StarParty" pasākumā dalība ir bez maksas. Lekcijas sāksies no plkst.15, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos. Ja debesis nebūs apmākušās, apmeklētāji varēs vērot dažādus naksnīgo debesu objektus lielajā teleskopā.

SIA "StarSpace" nodarbojas ar astronomijas popularizēšanu lekciju un debess demonstrējumu veidā. SIA "StarSpace" nodrošina Latvijā lielākā portāla uzturēšanu, kas veltīts astronomijai, kosmonautikai un ar tām saistītajām nozarēm.

Publicēta: 13.09.2017 14:43
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.