Ziņas

 • Gerhards: Bioekonomikas attīstībai nepieciešams atbilstošs ES finansējums

  Rīga, 31.maijs, LETA. Lai turpmāk nodrošinātu bioekonomikas attīstību Latvijā, tai ir jāparedz atbilstošs Eiropas Savienības (ES) finansējums, norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

  Zemkopības ministrijā (ZM) informēja, ka no 2. līdz 4.jūnijam zemkopības ministrs darba vizītē Rumānijas pilsētā Bukarestē piedalīsies neformālajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē ar diskusiju par mērķiem un problēmām, kas būtu jārisina kontekstā ar pētniecību lauksaimniecības un bioekonomikas jomā.

  Zemkopības ministrs uzsver, ka bioekonomikas aktivitāšu īstenošana ir cieši saistīta ar plānoto ES Kopējās lauksaimniecības politikas finansējumu Latvijai nākamajā plānošanas periodā. Lai nodrošinātu lauksaimniecības un lauku reģionu, tostarp bioekonomikas attīstību Latvijā arī turpmāk, tam ir nepieciešams paredzēt atbilstošu ES finansējumu. Tādēļ nākamajā plānošanas periodā 2021.-2027.gadam lauku attīstības finansējums Latvijai ir jānodrošina vismaz pašreizējā perioda apmērā.

  Tāpat Gerharda ieskatā ir svarīgi, lai ES jaunās Kopējās lauksaimniecības politikas pēc 2020.gada atbalsta saņemšanas nosacījumi nebūtu sarežģīti un motivētu dalībvalstu lauksaimniekus īstenot bioekonomikas pasākumus.

  "Ilgtspējīgas bioekonomikas pamatā ir zināšanu bāze un sekmīga produktu attīstība un virzība tirgū. Tikpat svarīgi ir inovāciju atbalstošas vides attīstīšana, it īpaši lauku reģionos. Mums ir jāveicina izpratne par bioekonomikas pienesumu sabiedrībai, videi un tautsaimniecībai, kā arī jāpiedāvā kvalitatīva, bioekonomikas nozaru vajadzībām atbilstoša tālākizglītība," uzsvēra zemkopības ministrs.

  Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kur ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi (no zemes un ūdens), lai ražotu pārtiku un barību, produktus un enerģiju. Bioekonomikas attīstības pamatā ir zināšanas, pētniecība un inovācijas, lai nodrošinātu produktu pievienotās vērtības palielināšanu, reģionu attīstību un ilgtspējīgu dabas resursu apsaimniekošanu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.